• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''חתיכת חרא'', ''מחבל'': מהומה ב''כנס האפרטהייד'' בכנסת

במשכן הכנסת נערך היום (שלישי) כנס שכותרתו ''אחרי 54 שנים בין כיבוש לאפרטהייד'' ביוזמת חברי הכנסת מוסי רז (מרצ) ועאידה תומא סלימאן (המשותפת). תוך דקות הדיון גלש למהומה

ליאור עמיחי, מארגון ''יש דין'' וח''כ בן גביר, במהלך הדיון (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

במשכן הכנסת נערך היום, שלישי כנס תחת הכותרת "אחרי 54 שנים - בין כיבוש לאפרטהייד" ביוזמת חברי הכנסת מוסי רז (מרצ) ועאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת). הכנס התקיים למרות פניות לביטולו מצד חברות כנסת מירב בן ארי (יש עתיד) מהקואליציה ואורית סטרוק (הציונות הדתית) מהאופוזיציה.

וידאו: מתוך הדיון הסוער (צילומים: ערוץ הכנסת / כאן 11)
​​​​​​​


"לא יעלה על הדעת שבכנסת ישראל יתקיים כנס אשר קורא למדינת ישראל, היהודית והדמוקרטית, מדינת אפרהטייד. אנו נלחמים בארץ ובעולם על שמה הטוב של מדינתנו ובולמים קריאות כאלו המתבצעות מדי יום על ידי חברי פרלמנט ברחבי העולם", כתבו חברי האופוזיציה ליו"ר הכנסת מיקי לוי.

ואילו הקואליציה כתבה ליו"ר לוי  ודרשה לבטל את הכנס: "אנו מביעים שאט נפש מהניסיון לעשות בכנסת שימוש כאכסניה לכנס המנסה לייחס לישראל מדיניות אפרטהייד. הגם שחופש הביטוי הוא נשמת אפו של המשכן, אסור לשתוק כאשר עושים שימוש ציני בכנסת ישראל כבמה לפעולה שכל מטרתה היא שלילת קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והוצאת דיבתה של המדינה בקרב אומות העולם.

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר, כי האישור לקיום הכנס ניתן עוד בתקופת קודמו ח"כ יריב לוין. כך או כך, הדיון שהשתתפו בו הארגונים בצלם, עדאלה, שלום עכשיו , יש דין, שוברים שתיקה ונוספים, היה סוער ביותר ובמהלכו היה עימות מילולי בין חברי הכנסת איתמר בן גביר ,לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת עאידה תומא סליאמן ועומר כסיף .

במהלך הדיון בכנס האפרטהייד של הרשימה המשותפת, ביקש יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר לדבר על בית המשפחה היהודית שערבים זרקו עליה אמש בקבוק תבערה וניסו לשרוף אותה.  חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן ניסתה להשתיק את בן גביר וקראה אותו לסדר, אך בן גביר השיב לה שהיא תומכת טרור ואין לה שום סמכות לקרוא אותו לסדר. לאחר מכן החל עופר כסיף לקרוא לעבר בן גביר: "חתיכת חרא, פשיסט", ובן גביר ענה לו: "אתה מחבל. מחבל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתום ''כנס האפרטהייד": "אני שמח שמנעתי מתומך ה-BDS  עומר שאקיר האנטישמי לדבר בכנסת ישראל". 

עוד הוסיף בן גביר: "מה שהיועמ"ש, יו"ר הכנסת והיועצת המשפטית בכנסת לא עשו, נאלצתי אני לבצע. יידע כל שונא ישראל המזדהה עם האוייב ונגד חיילי צה"ל שאין לו מקום בכנסת ישראל ואנחנו נילחם למען כבודו של העם היהודי למען החיילים והמדינה.  היום ברור מתמיד למה צריך לשלוח את כל החבורה תומכת הטרור הזו לפרלמנט בסוריה".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load