• 27 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התפרצות הווריאנט ההודי: בנט קורא לשוב לעטות מסכות בחללים סגורים

האם הווריאנט ''דלתא'' של נגיף הקורונה מכניס שוב את ישראל לסגר? למרות שבנגב התחלואה אפסית, ניסיון העבר מוכיח כי אחוזי ההדבקה עלולים לגדול במהירות, גם בקרב מחוסנים

ראש הממשלה, נפתלי בנט (צילום: אבי אוחיון, לע''מ)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בתחילת השבוע גברו החששות  כי הווריאנט ההודי(דלתא) של נגיף הקורונה התפרץ וחדר משערי נמל התעופה בן גוריון לישראל. הערב (שלישי) מסר ראש הממשלה, נפתלי בנט, הצהרה בנמל התעופה כשלידו ניצבים שר הבריאות, ניצן הורוביץ  ושרת התחבורה מרב מיכאלי.

ראש הממשלה קרא להורים לחסן את ילדיהם לפחות במנה ראשונה של החיסון עד 9 ליולי,משום שלאחר מכן תוקף החיסונים יפוג. בנט הוסיף והודיעה לכל הממהרים לנפוש בחו"ל להימנע מטיסות לא חיוניות. 

"זן הדלתא, הזן ההודי מתפשט באופן מואץ ברחבי העולם, עם קצב הדבקה הרבה יותר גבוה ממה שהכרנו ,הוא מידבק בכ-50% יותר מזן הקורונה המקורי ואנחנו רואים התחלת של התפשטות בתוך ישראל. לא תמיד אנחנו יודעים לאתר את המקור, הוא מדביק גם אנשים שהתחסנו .אפשר להתחסן ולהידבק'', אמר בנט.

בנט אף קרא להימנע מארועים המוניים במקומות סגורים. ראש הממשלה בנט, הודיעה על ההחלטות הבאות: קבינט הקורונה יוקם מחדש. הנכנסים לישראל בנתב"ג יעטו מסכה וכל הנכנסים לישראל יעברו בדיקה סרולוגית. בנט אף פירט את הגורם לארוע ההדבקה בבנימינה: "מקורו ממשפחה שחזרה מחופשה  בקפריסין,אם אפשר לוותר על הנופש אני ממליץ שלא להזמין." בנט אף קרא לכל הילדים ובני הנוער מגיל 12 להתחסן בהקדם האפשרי. יש המון פייק ניוז. את ילדיי אחסן", הדגיש. עוד המליץ בנט לשוב ולעטות מסכות במקומות סגורים והוסיף כי הנחה את משרדי הממשלה להחיל הוראה זו מיד.

על פי נתוני משרד הבריאות, מספר החולים בנגב אפסי, אך תמונת המצב יכולה להשתנות במהירות, בשל העובדה כי גם אנשים מחוסנים עלולים להידבק בווריאנט ההודי. ללא החמרה בהוראות, מעריכים מומחים, הנגיף בווריאנט הדלתא, החדש, עלול להתפשט במהירות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load