• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרופ' סראב אבו-רביעה קווידר מונתה כסגנית נשיא אוני' בן-גוריון

תחת אחריותה של פרופ' סראב אבו-רביעה קווידר יהיה קידום ייצוג שווה בקרב קהילת האוניברסיטה, לרבות המגזר הערבי, נשים, בעלי מוגבלויות, יוצאי אתיופיה, חרדים וגם לקהילת הלהט''ב

פרופ' סראב אבו-רביעה קווידר (צילום: דני מכליס / אוני' בן גוריון)

הוועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב אישר את מינויה של פרופ' סראב אבו- רביעה קווידר, חוקרת ומרצה בכירה במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן גוריון, לתפקיד סגנית הנשיא לענייני שוויון ומגוון. פרופ' אבו -רביעה קווידר הינה הערבייה הראשונה מהנגב שהועלתה לדרגת פרופסור חבר אך לפני מס' שבועות ועסקה במחקריה בסוגיות של מגוון ואי שוויון בקרב מיעוטים באקדמיה. במשך שנים היתה פעילה בוועדות שונות באוניברסיטה ולאחרונה גם בוועדה לתכנון ותקצוב קידום אוכלוסיות מוחלשות. לאחרונה הובילה עם צוות בכיר פרויקט לקידום דוקטורנטיות מהחברה הערבית.

ערכי אוניברסיטת בן-גוריון, משחר היווסדה, מבוססים על התחייבותה לפעול למען אחריות חברתית, צדק, שוויון ומחויבות לכלל הקבוצות בחברה הישראלית ובמיוחד הקהילות הקיימות בנגב. מיצוי הכישרון והמצוינות תוך מתן הזדמנות שווה לכלל חלקי החברה בישראל, הוא הבסיס לקידום האוניברסיטה כמוסד מדעי ואקדמי מוביל. מעבר ליצירת מחקר מעולה, השוויון יטפח קהילה המביאה לידי ביטוי מגוון רחב של תרבויות והשקפות עולם. יצירת מרחב מכיל ומאפשר לכל הבאים בשערי האוניברסיטה ללא הבדל דת, מין, גזע, שיוך עדתי או פוליטי, יצור תחושת שייכות המאפשרת קיום משותף תוך שמירה על הזהות ויצירת מפגש המגביר את קירוב הלבבות בין חלקיה השונים של החברה הישראלית. כל זאת, תוך שמירת החופש האקדמי, חופש הביטוי והכבוד ההדדי.

מינוי סגנית נשיא כאחראית על ענייני שוויון ומגוון באוניברסיטה, תאפשר לכל סטודנט וסטודנטית ולכל עובדת ועובד להרגיש שייכים, רצויים ומוגנים על מנת לבסס עבורם כר לצמיחה אישית, חברתית ואקדמית.

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ: "מתן שוויון הזדמנויות וייצוג של הגיוון הישראלי בקרב קהילת האוניברסיטה מהווה רכיב מהותי ביצירת מדע מעולה ואקדמיה מצוינת. אין אדם המתאים לתפקיד יותר מאשר פרופסור סראב אבו-רביעה קווידר, אשר במחקריה עוסקת בנושא ובחייה חוותה את חשיבותו. אני שמח על החלטת הוועד המנהל לאשר מינויה לתפקיד סגנית הנשיא ומצפה לעבודתנו המשותפת".

פרופ' סראב אבו-רביעה קווידר: "המחקרים שלי לאורך השנים הובילו אותי להבין את הצורך בתיקון עוולות. יש בי את התשוקה הזו לסייע לאחר, להושיט יד ולהיות בנקודות שיכולות לעשות שינוי. אני גאה על המינוי הזה ושמחה שהנהלת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מצאה לנכון למנות אותי לתפקיד חשוב זה".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load