• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בימ''ש השלום שיחרר חשוד בהחזקת תחמושת, המחוזי הורה לעצור אותו

המחוזי קיבל את הערר שהגישה לשכת תביעות נגב והפך את החלטת בימ"ש השלום לשחרור נאשם באחזקת תחמושת וחלקי נשק ללא תסקיר מבחן.

התחמושת וחלקי הנשק שנמצאו אצל הנאשם (צילום: דוברות המשטרה)

ג'האד אבו עראר, בנו של ראש מועצה בנגב, יישאר במעצר עד לקבלת תסקיר מבחן בענייינו - כך הוחלט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אשר ביטל החלטה של בית משפט השלום בב''ש, על פיה אבו עראר ישוחרר ללא תסקיר מבחן, אחרי שנמצאו אצלו פריטי אמל''ח בעת חיפוש שערכו בלשי תחנת ערוער ויס"מ נגב.

לשכת תביעות נגב ביקשה לשים לב למרקם היחסים העדין בין משפחות, על רקע סכסוך רב שנים ביניהן וגם על התופעה של אחזקת תחמושת ואמצעי לחימה במגזר הערבי, שגבתה קורבנות רבים, חפים מפשע. 

על פי פרוטוקול הדיון בבית המשפט המחוזי בב''ש, ב''כ העוררת, לשכת תביעות נגב, טענה בערעור כי: ''אנו נפנה לכתב האישום ולתמונות בתיק החקירה. לא רק שנמצאו מספר רב של כדורים ברשותו של המשיב, חלק מהם היה מוסלק בתקרת הבית. אכן לא כפי שנטען, בבית משפטי קמא אכן מדובר רק בתחמושת, אבל במקרה הזה מעבר לתחמושת. נמצאו חלקי נשק כפי
שפורט בכתב האישום''.

''כאשר התופעה של החזקת תחמושת במגזר הערבי ובדרום היא תופעה שכיחה ומסוכנות, לעיתים רבות נעשה שימוש בתחמושת בפגיעה והרג של חפים מפשע''.

''יש מקרים שאני סבור שעל בית המשפט לבחון את המשיב וחלופת מעצר באמצעות שירות המבחן. כאשר הדיבורים על סכסוך לא דיבורים בעלמא, בזמן חקירת הערבים בבית משפט השלום אחד מהמפקחים הודה שקיים סכסוך בין שתי המשפחות, היו פצועים, בתו נפצעה מירי והבן מדקירה''

''הסכסוך הוא משנת 2015. אנו מכירים שהנקמה מגיעה אחרי שנים. אני לא אומר שהנשק ישמש לפגיעה בחפים מפשע, כל עוד יש סיכוי שזה אכן יקרה, וכל עוד קיים סכסוך כזה בין משפחתו המורחבת של המשיב, אנו סבורים שעל אחת כמה וכמה יש לבדוק את המפקחים והקשר שלהם לסכסוך באמצעות שירות המבחן, המסוכנות הנשקפת מהמשיב, ולמה הוא מחזיק כמות כזו, לכן אנו סבוריס שלכל הפחות יש צורך להפנותו לתסקיר ונבקש לקבל את הערר''.

 בית המשפט המחוזי קיבל את טענות לשכת תביעות נגב שהגישו לבימ"ש המחוזי את הערר  והפך את החלטת בימ"ש השלום לשחרור הנאשם ללא תסקיר מבחן. הנאשם יישאר עצור עד החלטה אחרת ותסקיר בעניינו.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


תגובות

End of content

No more pages to load