• 27 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חיילים לקחו חלק במירוץ נגד ההפקרות בעוטף עזה

גרעין החיילים בחר לעבור ולגור בסופי השבוע, ביישוב צוחר שבעוטף עזה. במהלך מגוריהם ביישוב הם נוכחו לדעת, שביישוב אין ממ"ד

צילום: אייל בריברם


למעלה מ-200 רצים השתתפו במרוץ 7.2 ק"מ -  200 מטר של הפקרות.  המרוץ הוא פרי יוזמתם של קבוצת חיילים, שבחרו להתנדב במסגרת גרעין חיילים לעבור ולגור בסופי השבוע, ביישוב צוחר שבעוטף עזה. במהלך מגוריהם ביישוב הם נוכחו לדעת, שביישוב צוחר אין ממ"ד בדומה ליישובים סמוכים נוספים. היות, ועפ"י החלטת ממשלה יישובים המרוחקים 7 ק"מ מגדר המערכת בעוטף עזה זכאים לממ"ד ואילו יישובים המרוחקים בעוד 200 מ' בלבד, כדוגמת היישוב צוחר, חייהם מופקרים ליד הגורל.

במטרה להעלות את המודעות להפקרות ולהוביל שינוי בהחלטת הממשלה הם יזמו את מירוץ 7.2 ק"מ 200 מ' של הפקרות שכלל מסלול של 7.2 ק"מ  ומסלול מקוצר של 2.7 ק"מ לאורך מספר יישובים בעוטף עזה. 

בין החברות שנרתמו והעניקו חסות למרוץ התחרותי ניתן למצוא את מותג בי קיינד שתרמו חטיפי אנרגיה לרצים ולאורחים.
"אנחנו קבוצה של חיילים", מספר ש' מיוזמי המרוץ, "שבחרנו להתגורר תוך כדי השירות הצבאי שלנו ביישוב צוחר שבעוטף עזה מתוך רצון ליצור באזור קהילה צעירה ותומכת ומתוך אמונה שהאזור הזה והתושבים שגרים פה חשובים מאוד לעתיד המדינה. הם אלה שמפריחים את האזור ומשמשים כמגן אנושי לתושבי המרכז. כחלק מכך, אנחנו רוצים להשתלב ולהיות חלק פעיל באזור ולעשות כאן ציונות אמיתית וטהורה. ולכן, זה אבסורד שבגלל כמה מאות מטרים מעבר לטווח עליו החליטה הממשלה, התושבים לא יזכו למיגון מתאים ויהיו חשופים לסכנת חיים של ממש."
 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load