• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טקס במלאת 24 שנים לפטירתו של יצחק רגר

יצחק איז'ו רגר שימש כראש עיריית באר שבע בין השנים 1989-1997, ישם את הקמת קניון הנגב ושכונות רבות בעיר

האזכרה ליצחק רגר (צילום: עיריית ב''ש)

במלאת 24 שנים לפטירתו של ראש העיר (1997-1989) יצחק איזו רגר ז"ל, התקיים בסוף השבוע טקס אזכרה בחלקת ראשי העיר בבית העלמין הישן בבאר-שבע. 

בטקס הוקראו פרקי תהילים, נאמר קדיש, הונחו זרים ונשאו דברים מרגשים לזכרו בין היתר על ידי אלמנתו פרופ' ברכה רגר.

יצחק רגר ז''ל נולד בשנת 1932 בקהיר שבמצרים, ומיד עם לידתו עלתה משפחתו לארץ ישראל והתגוררה בירושלים. אביו, דוד רגר, שימש כמהנדס העיר הראשון של באר שבע.בשירותו הצבאי הגיע יצחק רגר לדרגת סגן-אלוף. לאחר שחרורו עסק בתקשורת: בין השאר היה הכתב של קול ישראל באירופה, בפריז ובז'נבה, ולשם כך למד צרפתית. לאחר מכן היה מזכ"ל רשות השידור.

כאיש שירות החוץ שימש כקונסול ונציג נתיב בניו יורק והתמקד במאבק הבינלאומי לפתיחת השערים ליהודי ברית המועצות. לאחר מכן כיהן כנשיא העולמי של הבונדס. במלחמת ששת הימים שירת כמפקד גדוד שהשתתף בכיבוש אזור חברון.

לפני בחירתו לראשות עיריית באר שבע נודע בעיר כיזם ומייסד קניון הנגב בבאר שבע. מ-1989 כיהן כראש עיריית באר שבע מטעם הליכוד והחליף בתפקיד זה את משה זילברמן. נבחר בשנית מטעם רשימת צ"ח - רשימה מקומית עצמאית, וכיהן בתפקיד זה עד יום מותו בשנת 1997.

בזכות מאבקו הציבורי בשנת 1992 באר שבע זכתה לקבל מעמד של אזור פיתוח א'. בזמנו הואץ קצב פיתוחה של העיר, נבנו בה שכונות חדשות כמו: נווה מנחם, נווה זאב, נחל בקע, שכונת רמות המורחבת ונקלטו בהן עשרות אלפי עולים; תוכננו פרויקטים כמו: המבואה הצפונית לעיר, הרחבת דרך הנשיאים ופיתוח המרכז האזרחי.

כאיש "קול ישראל" לשעבר הנציח את שמותיהם של רבים מוותיקי הרדיו בשכונה הדרומית בעיר סמוך לנחל בקע, בהם: משה חובב, צבי זינדר, חנוך גבתון, לאה פורת, אפרים די-זהב.

בשנת 1997 נפטר ממחלת הסרטן והוחלף על ידי סגנו, דוד בונפלד. רגר נטמן בחלקת ראשי עיריית באר שבע בבית העלמין הישן בעיר. עם מותו שונה השם של שדרות הנשיאים בבאר שבע, ל"שדרות רגר". אחד הגשרים הסמוכים לשדרות רגר קרוי "גשר רגר". וגם בית ספר על שמו "יצחק רגר" אשר נמצא בשכונת "נווה זאב".
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load