• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ירי בין פלגים, רחובות חסומים: בתל שבע מרגישים כמו מחנה פליטים

''תעזרו לנו. תכניסו לפה מג''ב. פלגים יורים אחד על השני ואנחנו סובלים. ימים בלי חשמל, וגם הביתה לא ניתן להגיע, כי הרחובות חסומים. החיים בזבל'': תושבים בתל שבע זועקים לעזרה

ירי ברחובות תל שבע (צילום סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''בבקשה - תעזרו לנו. יותר מחודשיים השכונה סגורה. הפלגים הציבו מחסומים בכניסה לשכונה ואיש לא מעיז להזיז אותם. אני חייב לעשות סיבוב ארוך כדי להגיע הביתה. יש ימים שבגלל העימותים בין הפלגים, החשמל מתנתק, אבל בגלל הירי לא באים לתקן. אנחנו מפחדים לגור בתל שבע'', כך מספר לברנז'ה NEWS א', אשר עדותו מצטרפת לרבות אחרות בחודשים האחרונים. 

רחוב חסום בשכונה 7 (צילום סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ביישוב תל שבע מתנהל מאבק בין גורמים עברייניים, שכולל ירי, פגיעה בתשתיות, חסימות כבישים, הצתות וירי לעבר בתי תושבים. בלא מעט מקרים, את קולות הירי נשמעים היטב בעומר השכנה. בבתים בעומר נמצאו קליעים, כדורים תועים, מהירי בתל שבע. 

תושבים בתל שבע מספרים על ירי המתרחש בעיקר בשעות הלילה. ''אתה חושש לצאת מהבית. חוששים לחטוף כדור. הכנופיות לא עושות חשבון לאף אחד. אנחנו לא יושבים בבית ליד החלונות, כי יכולים לירות לתוך הבית, גם אם אתה לא קשור לעימותים'', מספר לנו תושב אחר. ''אין עם מי לדבר. התייאשנו מהממשלה ומהמשטרה. כולם הרימו ידיים. אנחנו רוצים לעזוב את תל שבע, בגלל הילדים. ילד לא יכול לגדול ככה. אבל אין לנו לאן. הכל יקר. כמה פעמים שרפו את בית הספר וגם עבריינים הגיעו לבית הספר וניסו לאיים''.

מחסומים בכניסה לשכונות (צילום סלולרי / שימוש הוגם על פי סעיף 27 א')

''אנחנו מבקשים ביטחון'', אומר לנו א'. ''אנחנו מבקשים שיבואו לפה כוחות, של משטרה, של מג''ב, ויעשו סדר ביישוב. לא יעלה על הדעת שעבריינים סוגרים רחובות, יורים ברחוב, כמו בלבנון, כמו בסוריה'', אומר לנו תושב המקום. א' מאשר שזה המצב. במקרים אחרים, במהלך השנה, עסקים ומוסדות ציבור נפלו קורבן למאבקים בין עבריניים, שמבקשים לשלוט על היישוב. מספרה הועלתה באש, חנות נפרצה ונשפרה, סניף הדואר הוצת ואפילו נקודת המשטרה. 

וידאו: הקלטת קולות ירי בתל שבע (ארכיון, ללא קרדיט, שימוש הוגן ע''פי סעיף 27 א')


אחד התושבים טוען כי העבריינים זוכים ל''הקלות''. מצד שני, המשטרה עורכת מעצרים מעת עת ומחרימה נשק בלתי חוקי, אבל כמויות הנשק והאמל''ח המסתובבות בנגב אדירות ומקורן בגניבות מבסיסי צה''ל. ''הפחד הכי גדול זה שמישהו יחטוף כדור בטעות. אנחנו חוששים לשבת בסלון. השכנים שלנו חטפו כדורים בכיוון ישיר לבית. בנס לא נפגעו אנשים'', מספר לנו תושב המקום.

המאבק בתל שבע נמשך מזה כמה שנים והוא נסוב סביב שליטה על נקודות ביישוב. התושבים חשים חוסר אונים  וזעקים לעזרה, אך נדמה כי אין מי שיעזור להם. ''אם זה היה קורה בבאר שבע או בעומר, המדינה הייתה עומדת על הרגליים, מכניסה כוחות, אבל תל שבע זה כאילו לא בתוך ישראל'', אומר תושב במקום, ''כאילו אם זה קורה אצלנו, זה בסדר. אנחנו לא מבקשים פה לא כיכרות ולא קניונים. מבקשים ביטחון, מבקשים לא לפחד. שמישהו בממשלה יתעורר ויסייע''.

קרא עוד באותו נושא:
''נשקיה פרטית'' בביתו של תושב תל שבע
בגלל מלחמת כנופיות: תושבים בעומר נותקו מסלולר, תל שבע נותקה מחשמל


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load