• 30 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם נמצא פתרון לצפיפות באוטובוסים לבסיסי צה''ל?

צה"ל יהפוך בקרוב למפעיל החמישי של אפליקציית תשלום לתחבורה ציבורית – כך נמסר בוועדת החוץ והביטחון

צילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

ועדת החוץ והביטחון הזמנית, בראשות ח"כ רם בן ברק קיימה היום דיון בנושא הצפיפות באוטובוסים של חיילים, בו השתתפו שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, אלוף איציק תורג'מן.

יו"ר הוועדה פתח את הדיון ואמר: ''אנחנו רואים את התמונות של חיילים וחיילות נלחמים על מקום באוטובוס כמו שנלחמים מול אויב. יש פה בעיה בטיחותית קשה וסכנה בריאותית כאשר לא שומרים על מרווחים בהתאם להנחיות הקורונה. אני מבקש לשמוע ממשרד התחבורה והבטיחות בדרכים ומצה״ל – כיצד בכוונתם לתת מענה לסוגיה''.

''הוועדה הזאת תפקידה לא רק להתעסק באיום האיראני, המצב בעזה או במדיניות החוץ של ישראל.  הועדה הזאת בראש ובראשונה תפקידה לדאוג למי שמגן עלינו. אנחנו לא שוכחים זאת לרגע. אני מתכוון לקיים מעקב צמוד אחר יישום ההחלטות שנקבל פה בוועדה, ולא נרפה עד שהנושא יבוא על פתרונו''.

אלוף איציק תורג'מן, ראש אט"ל: ''החייל משרת מתוקף חוק, והתפקיד שלי הוא לוודא שלכל חייל יש את המעטפת המלאה שתאפשר את שירותו. יש לנו שיתוף פעולה ארוך שנים עם משרד התחבורה, וכבר זמן רב המגמה שלנו היא למנוע ככל האפשר הגעה של חיילים לתחנות המרכזיות, כי שם נוצרו הסיטואציות המורכבות. הקורונה יצרה עבורנו גם הזדמנות, כי עם צמצום נפח התחבורה הציבורית -25-50%, הפכנו להיות מפעיל היסעים, ואחד הגדולים במשק. הגענו עד 2500 אוטובוסים ביום בקורונה, אבל זו כמות שבשגרה גורמת למשק לקרוס, כי אין מספיק אוטובוסים לתחבורה האזרחית, ולכן אנחנו מנהלים ביחד עם משרד התחבורה את הכמויות וההקצאות''.

ראש אט"ל אמר כי לצה״ל אחריות על כלל חייליו, בהגעה לבסיס ובחזרתם הביתה. לכן, דרגי הפיקוד מתערבים ומנהלים תקלות באופן שוטף וזאת תוך כדי תנועה ולצד מערך ההיסעים, שתומך במאמץ להסדרת היסעים נוחים ויעילים לחיילים. 

כפתרון לאירועי צפיפות ועומסים מורכבים בתחנות המרכזיות, הוצג מערך הבקרה שמנהל צה״ל ע״י הצבת נציגים ואינדיקטורים בנקודות השונות לשם טיפול בתקלות ומתן פתרונות מהירים. נוסף על כך, מערך בקרה זה מסייע לתהליך הלמידה של צה״ל בנושאי שילוח היסעים והפעלת מערך היסעים נרחב. עוד הודגש כי לצד המענה הניתן לחיילי צה״ל בהיסעים צה״ליים, מערך התחבורה הציבורית פועל כבשגרה.

עוד אמר ראש אט"ל כי צה״ל, בשיתוף משרד התחבורה, פועל כל העת על מנת לדייק את מערך ההיסעים ולספק את המענה המיטבי להסעות החיילים והלוחמים בכלל היחידות. כל זאת במטרה לצמצם את העומס הקיים בתחנות מרכזיות והקלה הן על החיילים והן על האזרחים יחד.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load