• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החרם על בן אנד ג'ריס פגע קודם כל בתעשייה הישראלית בדרום

החלטת בן אנד ג'ריס העולמית להפסיק לשווק את מוצריה בהתנחלויות אמורה להיכנס לתוקפה בעוד שנה, אבל בישראל מיהרו להחרים ולקלל - ולא שמו לב שאת הגלידה בישראל מייצרים ישראלים בדרום, שעלולות להישאר ללא פרנסה

חברי כנסת וידוענים מיהרו להעלות פוסטים בהם נראים משליכים גלידות של בן אנד ג'ריס לפח, הרשתות מלאו קללות וגידופים על המותג ואיש לא שם לב שהגלידטות בישראל מיוצרות בדרום, במפעל המפרנס מאות משפחות הגרות באיזור לכיש ובנגב. לבן אנד ג'ריס זכיין ישראלי, שעשה כל שניתן להילחם בהחלטת החברה בארצות הברית. הבוקר היו מי שקראו לו לוותר על המותג האמריקאי ולייצר את הגלידות במותג פרטי ישראל.

מי שהתגייסה לטובת הזכיין הישראלי, היא הנהלת קבוצת חיפה, אשר הפתיעה הבוקר את עובדיה בישראל, עם הודעה על כך שבמהלך שבוע הבא יגיעו משאיות של חברת בן אנד ג'ריס עם מאות קופסאות גלידה שיחולקו לעובדים ויסייעו לצנן את החום הלוהט. כאשר משאית תעשה את דרכה למפעל הדרומי חיפה נגב טכנולוגיות במישור רותם והשנייה למשרדי מטה החברה בחיפה ותחלק גלידות לכל העובדים במקום.

ההנהלה, בראשותו של המנכ"ל מוטי לוין, החליטה על הצעד שמשמעו תמיכה במפעל הישראלי המייצר את הגלידה בדרום המדינה ומבקש להמשיך לייצר ולמכור גלידה לכל מדינת ישראל ובכך לשמר את פרנסת עובדיו, למרות כניעת חברת האם בארה"ב לארגון הBDS.  

באיגרת אותה שלח, כתב המנכ"ל מוטי לוין לעובדיו:  

"זכיין ישראלי, המעסיק מאות עובדים באזור הדרום, עמד על עקרונותיו האידיאולוגיים-ציוניים ולא היה מוכן להיכנע ללחצים של ארגון ה-BDS להפסיק למכור גלידה מעבר לקו הירוק, זאת למרות שידע כי יספוג נזק מסחרי ענק כשתאגיד הגלידות "בן אנד ג'ריס" אותו הוא מוכר במשך עשרות שנים בישראל ייטול ממנו את הזיכיון לייצר.

 בינתיים דעת הקהל ברשתות החברתיות סוערת וקוראת לחרם המוני, מיידי, נגד רכישת הגלידות למרות שברור כי הזיכיון עתיד להילקח מאותו זכיין רק בשנה הבאה. ומי הניזוק הראשי מהסיפור?! נכון, אותו תעשיין ישראלי, בעל האידיאולוגיה הציונית שנלחם עבור המדינה ופרנסת עובדיו.

לצערי את הלקח של בלבול מסרים ועובדות, החדרת בהלה בציבור, "חגיגה תקשורתית" לא מוצדקת, 'קבוצת חיפה' למדה על בשרה: עם פיטורי מאות עובדים עקב סגירתו של המפעל הצפוני המפואר ומיכל האמוניה, שהיו סמל של גאווה ישראלית וחלוציות עולמית.

אז בכדי לסייע לתעשייה הישראלית, ולעזור למפעל הקטן להתמודד עם המשבר, קבוצת חיפה תסייע ברכישת כמות גלידות משמעותית לעובדיה במפעל בדרום ובמטה בצפון.

עובדים יקרים, אני מעודד אתכם להפעיל ביקורת עצמית, לא להסיק מסקנות מהירות וחד משמעותיות וכמובן, לאכול הרבה גלידה".

ומה אומרים בבן אנד ג'ריס העולמית?

''אנו מאמינים כי מכירת הגלידה שלנו בשטחים הפלסטנים הכבושים אינו הדבר תואם את הערכים שלנו. אנו קשובים לדואגות שהביעו המעריצים שלנו ושותפינו העסקיים.

יש לנו שותפות ארוכת שנים עם הזכיין שלנו, המייצר את גלידת בן אנד ג'ריס בישראל. הודענו לו כי לא נחדש את הזכיון, כשתוקפו ייפוג בסוף השנה הבאה''. 

החברה הסבירה כי לא תסיים פעילותה בישראל, וכי תמשיך לפעול ''במתכונת אחרת''. (להודעת החברה באנגלית).
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load