• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקרה מזעזע בשכונה ותיקה: ''זעקנו לשמים: תעזרו לשכנה שלנו!''

תושבי רחוב קטן בשכונה ותיקה בב''ש מנסים לסייע לאישה ערירית, שהיום נמצאה מוטלת בכניסת ביתה. ''אומרים לנו שידי הרשויות כבולות, למה מחכים? שימצאו אותה ללא רוח חיים?''

מחזה קשה: השכנה מוטלת על הרצפה, בכניסה לבית (צילום סלולרי, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מקרה מזעזע בשכונה ותיקה בבאר שבע: בשנים האחרונות התרבו המקרים בהם עריריים נפטרים בביתם מבלי שאף אחד יידע, ארגון זק''א קורא פעם אחר פעם לגלות עירנות באשר לשכנים מבוגרים או עריריים והינה, מקרה מזעזע בעיר באר שבע, ברחוב קטן, בשכונה ותיקה. שכנים מנסים לסייע לדיירת, אישה מבוגרת כבת 70 לדבריהם, ערירית, שחיה בבית מוזנח. הערב, ראשון, הם הבחינו ברגליה מבצבצות מבעד לדלת ביתה וחששו שמשהו נורא קרה.

''התקשרנו פעם אחר פעם לכל גורם אפשרי'', מספרת אחת השכנות. ''מתברר שידי החוק כבולות ושככל הנראה אי אפשר לעשות כלום ללא הסכמתה. היא חיה בבית מוזנח, חולדות מתרוצצות. היא הייתה אישה יפה, שהתאלמנה כנראה. לנו כואב הלב ולא פעם הבאנו לה אוכל. בביתה יש ריח נוראי. אנחנו חוששים להתקרב בגלל הקורונה, אבל צועקים לה שתסכים לקבל עזרה. הערב ממש פחדנו. הדלת הייתה חצי פתוחה וראינו זוג רגליים. התקשרנו למשטרה כמה פעמים וערבנו את רשויות הרווחה. בסופו של דבר, החלטנו לערב את התקשורת''.

בעקבות פניית ברנז'ה NEWS, תוך דקות נכנסו לפעולה כלל הגורמים, בהם משטרה, הצלה ורווחה. עדי ראיה מספרים כי הכרתה של האישה שבה אליה.

אל המקום הגיעו הערב, ראשון, צוותי משטרה ורווחה, על מנת לבדוק את מצבה ולסייע לאישה. ''לאף אדם לא מגיע לחיות בתנאים כאלה. זה ממש נורא. לפחות שתסכים להיות כמה ימים במקום אחר עד שמישהו ינקה את הדירה'', אומרת אחת השכנות. ''אנחנו חוששות שאישה לבדה, במצבה, יקרה לה משהו''.

המשטרה הגיעה לזירת האירוע, יחד עם גורמי הצלה. אחד השוטרים, שנכנס לדירה, פרץ בבכי. הוא אמר שמעולם לא ראה דבר כזה. האישה פונתה לחדר מיון, שם תעבור בדיקות. ''הצלנו נפש בישראל, לפחות ללילה זה'', אומרת שכנה. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load