• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לא מקבלים את ממצאי תחקיר צה''ל ולא כי איש לא ייתן את הדין''

מפקד פיקוד דרום, יחד עם בכירים נוספים, הציגו הבוקר, שישי, את ממצאי תחקיר צה''ל שהביאו למותו של סמ''ר  בראל חדריה שמואלי ז''ל מירי מחבל חמאס, שירה בו מטווח אפס

פלסטיני יורה בחייל דרך חרך הירי (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בתום בדיקה שערך צה''ל, לטענת הצבא לא עולים ליקויים בהשתלשלות העניינים שהביאו למותו של סמ''ר בראל חדריה שמואלי ז''ל. ממצאי התחקיר הוצגו הבוקר, שישי, על ידי מפקד פיקוד הדרום, האלוף אליעזר טולדנו, אשר הגיע לפני לבית משפחתו של סמ"ר בראל חדריה ז"ל והציג להם את תחקיר האירוע בו נפל בנם. משפחת החייל הודיעה כי אינה מקבלת את ממצאי התחקיר ולא את השורה התחתונה, על פיה אף אחד לא ייתן את הדין. 

סמ''ר חדירה נפגע מירי מטווח אפס, של מחבל חמאס שהצליח להתקרב לחרך הירי. מהתחקיר עולה כי המחבלים הצליחו להקרב סמוך לחומה וניסו לחטוף כלי נשק מספר פעמים במהלך האירוע, בין היתר מסמ''ר חדריה. החיילים לא קיבלו הוראה לשנות עמדות והמחבל, אשר הגיע לגזרה חמוש, באקדח אותו הסתיר בבגדיו. הוא הצליח להתקרב לחרך הירי - ולירות בחייל מטווח אפס, החייל נפגע באורח אנוש ונפטר כעבור 9 ימים.

השתלשלות האירועים נודעה בישראל, אחרי שהפלסטינים פרסמו תיעוד של התקרית. לטענת חיילי מילואים המשרתים בגזרה, תקרית כזו הייתה עניין של זמן, בשל הוראות הפתיחה באש. הרמטכ'ל שלל קביעה זו.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ רם בן ברק, אמר הבוקר כי  "אם נשתכנע שיש דברים שהם לא בסדר בתחקיר, נרים את הדגל".

וידאו: תיעוד הירי - המראה גם את ניסיון חטיפת הנשק וגם את הירי בחייל (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


על פי גרסת צה''ל, שפורסמה על ידי דובר צה''ל, ''בימים האחרונים הוצגו לראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מסקנות הביניים של תחקיר אירוע הפרת הסדר האלימה במהלכה נפל לוחם מג"ב, סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל. הלקחים והמסקנות שהוצגו בשלב זה, הם חלק מתהליך התחקור שהחל מיד לאחר האירוע ויימשך עד להשלמתו באופן יסודי, נוקב ומעמיק, כמצופה מכל תחקיר בצה״ל''.

''צה"ל הציג הבוקר (ו׳), את עיקרי התחקיר הראשוני למשפחתו של סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל ומשתתף בצערה''.

בצה''ל טוענים כי ''במוצאי השבת, 21 באוגוסט 2021, התפתחה התפרעות אלימה סמוך לגדר בצפון הרצועה, במהלכה מחבל ירה לעבר לוחם מג"ב, סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל ופצע אותו באורח אנוש. לאחר מספר ימים נקבע מותו בבית החולים "סורוקה".

''מהתחקיר בשלב זה עולה כי נוהל הקרב וההערכות המבצעית להתפרעויות האלימות בוצעו בצורה יסודית ומקיפה וכללו תגבור של כוחות כשירים ומאומנים ובהם קלעים וצלפים'', נמסר.

''עוד עולה כי נכון היה לפרוס ולהפעיל את הכוחות באופן שונה מרגע הגעת ההמון האלים לקיר המגן. לצד זאת, לא נמצא כל פער ביחס להוראות הפתיחה באש, והן לא שונו בשום שלב לפני האירועים או במהלכם. הרמטכ"ל קבע כי ההוראות אפשרו את ביצוע המשימה המבצעית והסרת כל איום מסכן חיים. עוד נמצא כי גם באירוע זה בוצע ירי משמעותי בתגובה להתפרעויות''.

''במהלך האירועים המפקדים נכחו בקו המגע ופיקדו על הכוחות מלפנים. הרמטכ"ל הדגיש כי "מפקדי צה"ל הולכים בראש חייליהם ומובילים אותם בקרב, כך גם באירוע זה.", נכתס בהודעה.

בצה''ל אומרים כי ''הרמטכ"ל הנחה להמשיך בתהליכי התחקור, עד להשלמת התחקיר המלא. כמו כן, הנחה ליישם את הלקחים שהופקו בשלב זה ולהנחילם עד לאחרון המפקדים והלוחמים בשטח''.

''צה״ל ממשיך בהערכות להתפרעויות אלימות נוספות ופעולות טרור אפשריות בימים הקרובים, תוך יישום הלקחים שהופקו בשלב זה. צה"ל מוסיף להשתתף בצער המשפחה ולנחמה''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load