• 07 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הביורוקרטיה היא מפלצת'': הכנסת דנה בטיפול בהלומי הקרב

אל"מ במיל. שמעון מלול יו''ר ארגון נכי צה''ל בבאר שבע והדרום: ''עדיין ישנה בעייה אקוטית של מחסור חמור באיוש תקני רופאים באגף השיקום''

(צילום: ערוץ הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת העבודה והרווחה קיימה היום, שלישי, דיון סוער בנושא הטיפול בנכי צה"ל והתמודדותן של נפגעי הלם קרב. בפתח הדיון אמרה יו"ר הוועדה ח"כ אפרת רייטן מרום: "נכי צה"ל מתמודדים יום יום, שעה שעה עם הצלקות שהם נושאים בגופם ובנפשם. לדאבון הלב מדינת ישראל מגדילה את משפחת פגועי הנפש שלה מדי שנה וכמעט שאין משפחה בישראל שאין לה היום בן אח, אבא, אחות, ילדה שסובלים ברמה כלשהי מפוסט טראומה".  


וידאו: הדיון בוועדה העבודה והרווחה של הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אל"מ במיל. שמעון מלול יו"ר ארגון נכי צה"ל בבאר שבע והדרום מסר לכתבנו: "לשמחתי בעקבות הרפורמה יש הרבה שינוים לטובה. כך לדוגמה ארוע הסטורי שהיה לראשונה שפורום מטכ"ל הרמטכ"ל ואלופי צה"ל הגיעו לבית הלוחם בתל אביב דבר שלא היה מעולם. בעקבות הרפורמה הוקמו מספר ועדות בשיתוף עם אגף השיקום בשיתוף  עם משרד הביטחון''.

''כ-5000 נכי צה"ל בארץ סובלים מפוסט טראומה, מהם בין 50 -60 חברים הם מבאר שבע והדרום המקבלים קשת של טיפולים: מפגשים חברתיים,טיולים וחוגים. מראשון לאוגוסט החלה הרפורמה הכוללת טיפול נפשי וטיפול  אלטרנטיבי בנכי פוסט טראומה ומשפחותיהם''.

''הכוונה לא רק הנכה עצמו זכאי אלא כל מי שבסביבתו הקרובה... אשה, ילדים, הורים מקבלים סיוע ממשרד הביטחון. כולל החזר כספי ברגע שהטיפול נעשה על ידי גופים חיצוניים .בצורה מהירה ללא הרבה בירוקרטיה. עם זאת אסור לשכוח שעדיין ישנה בעייה אקוטית של מחסור חמור באיוש תקני רופאים באגף השיקום''. 

לאה סעידיאן, אחותו של איציק סעידיאן שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום, סיפרה בדיון כי: "הצבא צריך לדפוק לנו בדלת, להגיע משפחות של חיילים שעברו משבר, תקרית, אנחנו צריכים לקבל את המידע. אנחנו לא ידענו מה קרה ליצחק. לצבא יש תפקיד ראשוני בכל התהליך הזה - להכיר במקרה שהוא עבר ואח"כ להגדיר אותו כפוסט טראומתי.  אגף השיקום מלווה אותנו כל הזמן. אני מרגישה רוח חזקה של עשייה מלימור לוריא, התחושה היא שיש כאן כתובת והתחלה חדשה ואני מאמינה בכם. גם ארגון נכי צה"ל מלווה אותנו באדיקות, ובית החולים שיבא מעניק טיפול מסור, מעדכן כל הזמן". 

עוד הוסיפה סעידיאן: "המשפחה שלי מפורקת. אמא מאוד חלשה, אחיי הפסיקו לעבוד ולתפקד. אנחנו מרגישים שהקרבנו ואנחנו רוצים שזה יהיה הסוף, שיצחק יהיה המקרה האחרון". יו"ר הוועדה אמרה בתגובה:  התפילה הזו משותפת לכולם, זו הפצרה לכל המערכות. הכרת הטוב שלך לכל מי שעוטף אתכם מעוררת השראה. תודה". 

אפרת שפרוט מנכ"לית נט"ל: "במשך שנים היינו ממליצים למטופלים שלא להגיש בקשה כי זה הורס את התהליך הטיפולי, זה היה נורא עצוב. עכשיו באמת קורה משהו אחר. מרגישים שנעשית עבודה באזור השיקום, אבל אני מצטרפת לכל מה שנאמר על הוועדות, כי עד שאתה מוכר ומגיע לאזור השיקום אתה גמור. כדי להביא לשינוי אמיתי יש צורך בעבודה בין מגזרית, שיתוף פעולה של הממשלה עם הארגונים". עוד ציינה שפרוט כי במסגרת הרפורמה האחרונה הוקם קו סיוע לנפגעי פוסט טראומה ולבני משפחות שמפעילה העמותה מטעם משרד הביטחון''.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load