• 07 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החורף לא בא, אבל לפחות כבישי הנגב מוכנים

גם אם החורף האמיתי לא ממש כאן, הכבישים כבר מוכנים לעונה הגשומה. חברת נתיבי ישראל קירצפה, תיקנה ושיפצה כבישים רבים בנגב

כביש בדרום (צילום: חברת נתיבי ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

51 מיליון שקלים הושקעו על ידי חברת נתיבי ישראל בכבישי הדרום -  בירוחם, אופקים, ערד, נתיבות, אשקלון ועוד, כהיערכות לקראת החורף.

החברה הלאומית לתשתיות תחבורה החולשת על 98 רשת כבישים בין עירוניים המונים כ- 8500 ק"מ, השלימה עבודות הנדסיות באחזקת הרשת, עליה עמלו אנשי המקצוע מזה כ – 7 חודשים המהנדס מעדא גדבאן, מנהל אגף אחזקה הנדסית: "כבישי נתיבי ישראל ערוכים לחורף, אך באחריותנו האוחזות והאוחזים בהגה". 


כבר בתחילת השנה, עם סיום הגשם האחרון באפריל, החלו צוותיה המקצועיים של חברת נתיבי ישראל בעבודה המורכבת בהכנת רשת הכבישים הבינעירונית של מדינת ישראל אל החורף הקרוב ועל מנת להבטיח בטיחות מרבית למשתמשי הדרך. מרבית העבודות נעשו מדי לילה בזמן שאזרחי ישראל ישנים, בעשרות נקודות לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, מראש הנקרה בצפון ועד אילת בדרום, זאת על מנת לצמצם את ההפרעה לתנועה. השקעה בכבישי הדרום נאמדת על כ- 51 מיליון, ביניהם כביש 204 באזור ירוחם, 25  ו- 310 בסמוך לאופקים, 258 ו- 31 בסמוך לערד,  כביש 34 נתיבות, כביש 35 באזור קרית גת, כביש 3 בקרית מלאכי, כביש 4 באזור אשקלון, לאורך כביש 40 באזור קרית מלאכי, קרית גת ומצפה רמון, כביש 90 בצומת הערבה, עין גדי, עין יהב וכבישים אחרים.

העבודות כוללות, קרצוף האספלט של הכבישים וסלילתו מחדש, צביעת הסימון שעל הנתיבים והשוליים, ניקוי מערכות הניקוז, גיזום צמחיה למניעת נפילת עצים על הכבישים, כמו גם סקירה הנדסית של הגשרים בכדי להבטיח את עמידותם בסערות החורפיות.

המהנדס הבכיר  אינג' מעדא גדבאן, מנהל אגף לניהול האחזקה בחברת נתיבי ישראל: "בכל שנה, ביצענו עבודות במימדים אדירים, בהתאם לתכנית עבודה והליך הפקת לקחים מהחורף האחרון על מנת להבטיח שכל אחד מאזרחיות ואזרחי ישראל יוכלו לנסוע ברשת כבישים בטוחים וכך להעניק תחושת בטחון למשתמשי הדרך. במהלך ימי מזג האוויר סוערים, יתפרסו בשטח עשרות צוותים הנדסאים מקצועיים בנקדות הזנקה אשר הגדרנו מראש, על מנת שאלה יוכלו לספק מענה מידי לכל תרחיש אשר יתרחש בעקבות איתני הטבע האופייניים לתקופה. אנו בחברת נתיבי ישראל השלמנו בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, הרלב"ד והרשויות המקומיות את הכנתם המיטבית של רשת הכבישים שבאחריותנו בסטנדרטים הבטוחים ביותר, אך חובתנו- האוחזות והאוחזים בהגה לנהוג באחריות שכן אחרת, עשויות להיווצר תאונות"

חברת נתיבי ישראל מפעילה כל העת את המרכז הלאומי לניהול תנועה, הזמין לרשותכם 24/7, באמצעותו ינתן מענה לכל משתמשי הדרך. כמו כן החברה מעמידה שירות הניתן חינם ללא כל עלות, לרשות האזרחים, שירות אשר הוכיח עצמו כבר באלפי מקרים כמציל חיים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load