• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מוכנים תמיד: חניכי הצופים ניצלו את חופשת החנוכה להתנדב בנגב

בבית תמחוי בדימונה, בשדות חקלאיים, בפעילות עם הגיל השלישי במצפה רמון: חניכי הצופים התנדבו מכל הלב - והאירו לרבים את חג החנוכה

שבטים רשפים ודקר עוזרים לחקלאים בשדה תותים ופטל (צילום: תנועת הצופים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

13 אלף חניכות וחניכי הצופים התנדבו במאות מוקדים בכל רחבי הנגב ,במהלך חופשת החנוכה - בבית השנטי, בתי גיל הזהב, בקרב נוער עם צרכים מיוחדים ובאתרי הטבע והנוף של האזור.

רז פרל, יו"ר תנועת הצופים: "כתנועת הנוער של המדינה אשר חרטה על דיגלה להיות תנועה מובילה בנושאים חברתיים יצקנו אל תוך הטיולים המסורתיים בדרום, המשלבים אתגרים קבוצתיים ואישיים, נדבך חדש של תרומה ונתינה לחברה הישראלית. נדבך שהצופים מצפים להוסיף גם בשנים הבאות, ובעוד ועוד מפעלים".

תנועת הנוער הצופים מתחברת אל לב הנתינה וההתנדבות במספר שיא של בנות ובני נוער מכל רחבי הארץ שהגיעו לנגב בחופשת החנוכה לטייל במסלולי הטבע והנוף הידועים של ישראל. אולם, לפני שטיילו בוודיות, בהרים, באתרים ובנחלים הגיעו מאות שבטי הצופים לדרום במטרה לתת, לתרום, לעזור ולשנות.

13 אלף חניכות וחניכים חברי השכבות הבוגרות של הצופים (כיתות י' עד י"ב)  התנדבו במאות מוקדי פעילות בדרום הארץ. בתוכם: בית השנטי המיועד לנוער בסיכון, בעשרות בתי אבות עם אזרחים ותיקים. אריזת מזון לנזקקים. בניקוי נחלים,  חניונים , חופים באילת, ואתרי טבע בשיתוף רט"ג וקק"ל, בקרב נוער עם צרכים מיוחדים בבתי ספר ומרכזים קהילתיים, כמו גם במרכזי תעסוקה לבוגרים. התנדבויות במשקים חקלאיים, מול חיילים בודדים, בקרב הפזורה הבדואית ועוד ועוד ועוד.

שבטים רשפים ודקר בהתנדבות בבית תמחוי בדימונה (צילום: תנועת הצופים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

טיולי חנוכה המסורתיים של תנועת הצופים מתקיימים באופן מסורתי במרחב הדרומי של ישראל, מאזור המכתשים ועד להרי אילת בדרום. השנה עמד מספר המטיילים על מספר שיא של 13 אלף חניכות וחניכים השכבות הבוגרות מכלל השבטים בתנועה והם כוללים שלושה ימים בשטח לכיתות י' ו-יא' וארבעה ימים לכיתות יב'. כלל הטיולים מתואמים ומאושרים על מול כל הגורמים הרשמיים.

שבט נוה מגן, פעילות עם הגיל השלישי במרכז יום לקשיש במצפה רמון (צילום: תנועת הצופים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

רז פרל, יו"ר תנועת הצופים: "טיולי החנוכה המסורתיים שלנו בדרום יעמדו השנה בסימן ההתנדבות והנתינה. הצופים - תנועת הנוער החברתית הגדולה ומשפיעה בחברה הישראלית משלבת בכל טיול וטיול בכל ימות השנה תכנים על דמות הצופה הצעיר והבוגר, על הקשר בין האדם וטבע וזהות יהודית וישראלית. כמו גם אתגרים קבוצתיים ואישיים המאפשרים יציאה ממרחב הנוחות היום יומי. השנה הוספנו נדבך של תרומה ונתינה לחברה הישראלית במסגרת היום הראשון לטיול בחג. אלפי חניכות וחניכי הצופים, 13 אלף במספר, יצבעו את הדרום בצבעי החאקי והעניבות ויביאו אור, תרומה ונתינה בעשרות מוקדי פעילות בדרום".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load