• 29 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קורס טיס 183: בלי אף בוגר מהנגב, אך עם ארבע טייסות

הטקס היה עמוס בהצהרות מעניינות: מההסתייגות של כוכבי ל''טובים לסייבר'' ועד המסר של גנץ לאיראנים

ארבע הטייסות החדשות (צילום: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי 

בבסיס חיל האוויר בחצרים נערך היום(רביעי) טקס סיום קורס טייס ה-183 וקבלת כנפי הטיסה בתום הכשרה מקצועית בת שלוש שנים בבית הספר לטיס. את הקורס סיימו 39 חניכים מהם 35 גברים וארבע נשים. במחזור הנוכחי אין אף בוגר מבאר שבע או  הנגב. 

תשומת לב מיוחדת משכו דבריו של הרמטכ''ל, רא''ל אביב כוכבי,  כאשר התייחס לשלט ענק לדבריו שמוצב בהרצליה ועליו כתוב "הטובים לסייבר" על משקל "הטובים לטייס''. "לא, זו לא טעות... המסר המגולם בשלט עמוק יותר מכפי שהוא עשוי להיראות והוא משקף אובדן ערך ופגיעה בערכים אצל חלק מהאוכלוסיה .המסר נאמר לפעמים בהומור, לפעמים בציניות ולפעמים במעשים ,והוא מחלחל ומחליש את יסודות החברה וסדר העדיפויות הדרוש לה. והוסיף: "הטובים הם קודם כל הלוחמים . לסייבר יש פוטנציאל רב ,והוא כנראה מכניס כסף רב ,והאנשים שהולכים לשם מוכשרים ,אבל הטובים נמדדים בראש וראשונה בנכונות שלהם לתרום למדינה.הטובים נמדדים בנכונות שלהם לסכן את חייהם כדי להגן על אנשים אחרים".''. 

וידאו: קורס הטיס - טקס הסיום בחצרים (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


בשנים האחרונות נשמעת לא מעט ביקורת על כך שביחידות העילית הטכנולוגיות של צה''ל כמעט ואין נציגים מהפריפריה וכי המשרתים בה מוסללים למעשה בשל השתייכותם לאליטות החברתיות.  למשרתים ביחידות הנחשקות האלה מצפות משרות בשכר מצויין בשוק האזרחי. 

בין בוגרות הקורס ארבע טייסות: שלוש מהן נווטות קרב והרביעית טייסת קרב. סגן ת' המסיימת את הקורס כטייסת הקרב השישית בחיל האוויר: "הקורס הוא חוויה שלא יוצא להרבה אנשים לעבור ,זה נותן הרבה מאוד,עושים הרבה מעבר למה שחושבים שמסוגלים", אמרה.

וידאו: טקס סיום קורס הטיס של חיל האוויר (צילום: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


מסדר הכנפיים היום עמד בסימן הוקרת מערך התובלה ,בדגש על מערך מטוסי הקרנף שנטלו חלק במשימות מבצעיות לאומיות והומניטריות, כמו מבצע שלמה ומבצע יונתן. זהו המסדר האחרון בראשות מפקד חיל האוויר הנוכחי, האלוף עמיקם נורקין, שסיים את קורס טייס 113 כחניך מצטיין וקיבל את כנפי הטיסה שלו מראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל.

בלט בהעדרותו ראש הממשלה נפתלי בנט ,שהיה אמור להשתתף. נשיא המדינה יצחק הרצוג, שהיה ראשון הדוברים, הדגיש וקרא לעולם לטפל בזריזות באיום האיראני: "בימים אלה ממש התמנון האיראני  ממשיך לשלוח זרועות בכל רחבי המזרח התיכון ,איראן היא פצצת זמן מתקתקת שמאיימת על ישראל ועל המזרח התיכון כולו .הנושא הזה מוסכם בקרב החברה הישראלית ובקרב הנהגתה .אני עוקב אחרי המשא ומתן שמתנהל סביב הסכם הגרעין ,וקורא לקהילה הבינלאומית לא ללכת שולל ולא להקל ראש בחומרת האיום .את סכנת הגרעין האיראני יש לנטרל אחת ולתמיד,עם הסכם או בלעדיו .אסור לאפשר לאיראן להשיג יכולת גרעינית."

שר הביטחון בני גנץ התייחס גם הוא לשיחות המתנהלות בווינה  ואמר: ''איראן משחקת על זמן והאחריות המשותפת שלנו ,של המעצמות ומדינות האזור היא להפוך את שעון החול ולהראות לראשי המשטר באיראן שהזמן משחק דווקא לרעתם. על דרכי הפעולה הנכונות לעשות זאת אנחנו דנים עם שותפנו ממש בימים אלה''.

בוגרי קורס הטיס (צילום: דובר צה''ל)

לטייסים החדשים אמר גנץ כי הם: "הופכים להיות כעת לחלק מתעודת הביטות המבצעית של ישראל  מול  האתגרים השונים וחלק משרשרת הדורות שפעלו ופועלים למען ביטחון ישראל במלחמות ישראל''.

לטייסים החדשים אמר: "קצינים יקרים הפכתם ללוחמי צוות אוויר אבל בראש וראשונה אתם קצינים קצין זה לא דרגה, קצין זאת תכונה. קצין זה לא רק סמכות .אלא קודם כל דוגמא אישית ואישיות אתם שייכים צעתה לקו ההגנה הראשון של צה"ל ומדינת ישראל".

מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין שלו היה זה טקס סיום קורס הטייס האחרון אמר "בשנה החולפת החיל פעל מבצעית בהיקפים נרחבים ,במגוון זירות וטווחים. הוא שיבח גם את שיתוף הפעולה האווירי בין ישראל למדינות אחרות באזור ואמר שדבר זה נחשב לחלום''.

''לבוגרים החדשים אמר כי הם מצטרפים לנבחרת של קצינים אשר" מחויבים לדוגמה אישית, תחקור ללא פשרות, מקצועיות ודרך ארץ. אני מכיר כל אחד ואחת מכם ואני יודע שאתם ראויים למחויבות הזאת. עם חלקכם אף טסתי במסגרת המבחנים המסכמים, רבים מכם הם דור שני ללוחמי צוות אוויר ומשרתי החיל ומהיכרות עמוקה עם ההורים אני מרשה לעצמי לומר עם תיבול של הומור אתם ההוכחה שהדור רק הולך ומשביח."על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load