• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לגשר על הפערים כדי שהסטודנט הערבי יישב לצד החרדי והבאר שבעי''

הבוקר, רביעי, הושקה השדולה לקידום סטודנטים להשכלה גבוהה - שמטרתה לקדם שיוויון בין מרכז לפריפריה

חברי הכנסת ברדץ' יאלוב וטור פז (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

הבוקר, רביעי,נערכה השקת השדולה לקידום סטודנטים להשכלה גבוהה בראשות ח״כ אלינה ברדץ׳-יאלוב וח״כ משה טור פז ובהנחיית מגישת החדשות מגי טביבי:

ח״כ ברדץ'-יאלוב (ישראל ביתנו) ציינה: ״אנו עדים לגידול חד בשנים האחרונות של מספר הסטודנטים מהפריפריה, אך בשנת 2022 הפערים עדיין עצומים. אחת המטרות העיקריות של השדולה היא להקל על החסמים בכניסה להשכלה הגבוהה ולקדם שוויון בין המרכז לפריפריה״.

ח״כ טור-פז (יש עתיד) הדגיש כי: ״ב-2022 הפסיכומטרי מיושן, לא רלוונטי והגיע הזמן למצוא דרך מיון יותר טובה. אנחנו לא מצליחים מספיק לקדם את הציבורים שנמצאים היום בשולי ההשכלה הגבוהה-חרדים וערבים״. 

מגי טביב, מגישת המהדורה המרכזית בערוץ 14, משפטנית וסטודנטית, הנחתה את האירוע ואמרה: ״התפקיד שלנו לגשר על הפערים ולהתמקד בשוויון הזדמנויות כדי שהסטודנט הערבי יוכל לשבת לצד הסטודנט החרדי שילמד עם הסטודנט הבאר-שבעי - ובתוך המציאות האידאלית הזאת לראות עוד ועוד נשים לומדות ומשתלבות בתחומים שנחשבים לכאורה ״גבריים״.

כמו כן דיבר יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר: ״הסטודנטים הם דור העתיד של המדינה, מנוע צמיחה של המשק. השדולה שהתכנסה היום היא בשורה, בשורה עבור הסטודנט מהפריפריה, הסטודנטית משרתת המילואים והסטודנטים העתידיים שעתידים לעבור את חסמי האקדמיה".

חה"כ אימאן ח'טיב יאסין (רע"מ) התייחסה בדבריה לחסמים המלווים את הסטודנטים הערבים: ״יש לנו יותר מ-20,000 סטודנטים שלומדים בחו"ל בגלל חסם גדול שנקרא הפסיכומטרי לצד חסם נוסף - מבחן יע"ל המודד את השפה העברית״. עוד התייחסה בדבריה לנושא המלגות והסיוע הכלכלי וקראה להרחיב את הקריטריונים לזכאותם״. 

יו"ר הקואליציה חה"כ עידית סילמן הדגישה: ״ישנה חשיבות רבה בשילוב הסטודנטים בקדמת הבמה הציבורית והפוליטית במדינת ישראל. הסטודנטים הם דור ההווה והעתיד ומהווים  את חוסנה של החברה בישראל".

מיכל נוימן, מנכ״לית המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) הוסיפה לדיון: "תקופת הקורונה הייתה תקופה קשה ביותר עבור ושמחנו לראות שהסטודנטים הצליחו לסיים את הלימודים, זאת כמובן גם בזכות התגייסות המוסדות האקדמיים והמל"ג למתן פתרונות. לסטודנטים יש מקום חשוב בקבלת החלטות בנושאי השכלה גבוהה משום שיו"ר ההתאחדות ונציג התאחדות נוסף הינם חברים במל"ג".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load