• 07 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום חמור: גרם למוות ברשלנות של בן 9

סולימן נאיף ג'בארין ז''ל, בן 9, נהרג כאשר ענף עץ ניתק ונפל על קבוצת ילדים שישבו בצילו, בעת שבילו ב''אקשן פארק'', אותו ניהל ללא רישיון עסק אמיר שאול (56) ממושב לכיש

זירת האירוע, בה נהרג הילד (צילום: דוברות זק''א)

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לבית המשפט השלום באשקלון כתב אישום כנגד אמיר שאול (56) ממושב לכיש, בגין עבירות של גרימת מוות ברשלנות, קבלת דבר במרמה, זיוף מסמכים ועוד. העבירות מיוחסות לנאשם לאחר שניהל ללא רישיון עסק את פארק השעשועים "אקשן פארק", וכתוצאה מרשלנותו נהרג ילד בן תשע לאחר שנפל עליו ענף באורך כעשרים מטרים.

וידאו: ארכיון - צוותי זק''א בזירת האירוע (צילום: דוברות זק''א)

מכתב האישום שהוגש על-ידי עו"ד פנינה לוי, עולה כי פארק השעשועים "אקשן פארק" נמצא בבעלותו וניהולו הבלעדי של הנאשם מאז שנת 1995 ועד לשנת 2019. חרף היותו של הפארק עסק הטעון רישיון במשך כ- 24 שנים הפעיל אותו הנאשם ללא רישיון עסק, כאשר במהלך השנים זייף הנאשם מסמכים הנחזים להיות "רישיון העסק". בנוסף, הנאשם לא נקט בצעדים המתחייבים למניעת הסכנות הנשקפות מהעצים בחורשה של הפארק וחרף התרעות מגורמי המקצוע ובניגוד למתחייב על פי דין, לא ביצע פעולות תחזוקה הכוללות בין היתר ביצוע סקרי בטיחות לעצים ולא ביצע בדיקות בטיחות שנתיות שמטרתן להבטיח את בטיחותם ושלומם של מבקרי הפארק.

במאי 2019, פנתה האחראית על הקייטנות במועצה האזורית אל קאסום למנהל פעילות הקבוצות בפארק, בכדי לתאם ביקור קייטנות בפארק. בהתאם לדרישת משרד החינוך ביקשה האחראית על הקייטנות לוודא את קיומו של רישיון עסק תקף. לאור האמור, הועבר לה על דעת הנאשם ובידיעתו, היתר מזויף. בעקבות מצג השווא תואם ביקור בפארק עבור ארבע קבוצות.

ב-17 ביולי, 2019, במסגרת פעילות הקייטנה הגיע הילד בן התשע לפארק. בעת ששהה יחד עם חבריו בפינת הישיבה, התנתק ונשבר אחד מענפיו העצומים של עץ אקליפטוס תחתיו ישב. הענף הכבד בקוטר 31 ס"מ ובאורך 19 מטרים, נחת מגובה של כעשרה מטרים, ומחץ את ראשו. כתוצאה מהתאונה נגרמה למנוח פגיעת ראש אנושה ומותו נקבע במקום.

צילום ארכיון: זירת האסון (צילום: זק''א)​​​​​​​

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של גרם מוות ברשלנות, חובת הממונה על דבר שיש בו סכנה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל באמצעותו דבר, שימוש במסמך מזויף, עיסוק ללא רישיון או היתר וקיום אסיפה קבועה במקום מסוכן וללא רישיון.

באירוע נהרג סולימן נאיף ג'בארין ז''ל, בן 9, כאשר ענף עץ ניתק ונפל על קבוצת ילדים שישבו בצילו. סולימן ז''ל היה תושב אל פורעה בנגב, הסמוך לערד ולמד בכיתה ג'.

​​​​​​​על פי עדי ראיה בעת האירוע, הילדים ירדו מהאוטובוס, היו שמחים מאוד על הבילוי וביקשו מהם להתרכז מתחת לעץ, בצל. אחד הענפים החל להתנתק מהעץ, הילדים צעקו לסולימן לברוח, אך הוא הפסיק ונפגע.

קרא עוד:
אסון בקייטנה: ענף עץ קרס בפארק, בן 9 נהרגרוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load