• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נמשך הירי מעזה: שתי רקטות נורו לעבר ישראל

חמאס יורה בפעם השלישית לעבר ישראל, אך במערכת הביטחון חוששים כי ישראל בפני ''שומר חומות 2'' ועל כן מגיבים באופו מדוד על הירי מעזה. כניסה ללחימה, מעריכים בישראל, עלולה לגרור לתגובה אלימה בערים המעורבות

שיגור שתי הרקטות מעזה (צילום מרשתות חברתיות, ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

נמשך הירי מעזה: שתי רקטות נורו מעזה הערב, שישי, לכיוון יישובי הנגב. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, מבלי שתופעל מערכת ''צבע אדום''. הרקטה השנייה התפוצצה באיזור בית חאנון, בצפון הרצועה. על פי דיווחי משרד הבריאות העזתי, תושב מקומי נפגע. 

וידאו: שיגור הרקטות מעזה, הערב, שישי (צילום ללא קרדיט / רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


זוהי הפעם השלישית, במהלך השבוע, שחמאס יורה לכיוון ישובי הנגב.ביום רביעי, סמוך לשעה  22:30 הושמעו אזעקות ''צבע אדום'' בשדרות וביישובים בשער הנגב, בעקבות ירי רקטות. הרקטה פגעה בחצר בית בשדרות וגרמה נזק. על פי ממצאים בשטח, מדובר בדגם ''משופר'', אליו הוכנסו כדוריות ברזל, שאמורות להגביר את הקטלניות של הרקטות. 

צילום מהצד העזתי של שיגור הרקטות (ללא קרדיט / רשתות חברתיות)​​​​​​​


עם זאת, למרות הירי העזתי, מערכת הביטחון בישראל החליטה להבליג ולהגיב תגובות מדודות. החשש הגדול של מערכת הביטחון בישראל הוא מאירועי ''שומר חומות 2'', וצפי לאירועים אלימים בערים המעורבות, כאשר בידי גורמים פליליים וקיצוניים עשרות אלפי פריטי נשק בלתי חוקי. 

כתוצאה מהמתיחות הבטחונית, צה''ל ומשטרה ביטלו חופשות והם נמצאים בכוננות גבוהה. החשש הגדול הוא כי אירועי הר הבית ישמשו עילה להפרות סדר בתוך ישראל. כתגובה לירי, צה''ל מפציץ בעיקר ''מתקני ייצור'' ו''שטחי אימונים'', לרוב דיונות חול ופחונים בהם מחרטות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי ''רקטה נפלה בשטח פתוח בקרבת הגדר, בצפון רצועת עזה. רקטה נוספת נפלה בתוך הרצועה. הופעלה התרעה ביישומון כנדרש ללא אזעקת צבע אדום''.

בבדיקה חוזרת, בניגוד להודעת דובר צה''ל, התברר כי הרקטה נפלה בשטח פתוח הבמועצת שער הנגב. גורמים בצה''ל אומרים, כי ההחלטה שלא להפעיל מערכת כיפת ברזל הייתה נכונה. 

הגורמים בצבאיים בעזה מאיימים הערב להגביר את האש: "אם הכיבוש יבצע הלילה מעשה טיפשי, הוא לא יסתפק רק בירי טילים לעבר העוטף".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load