• 18 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הצעת חוק להפחית באגרות הפינוי באמבולנס

אושר לקריאה ראשונה: לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס במקרה של פטירה טרם אשפוז וכן יופחת התשלום ב50% בפינוי קשישים וזכאי הבטחת הכנסה

אמבולננס (צילום המחשה: מד''א)

לפני פיזור הכנסת, ועדת הבריאות בראשות ח"כ עידית סילמן אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק להפחתת אגרות בפינוי באמבולנס. החקיקה צריכה לעבור שתי קריאות נוספות.

הוועדה מיזגה ואישרה את ההצעות חוק לפטור מאגרת אמבולנסים - הצעת חוק ביטוח בריאות ממלכתי –תיקון - החזר דמי נסיעות עבור חולה סיעודי וחולה שנפטר של ח"כ אתי חוה עטיה והצעת חוק ביטוח בריאות ממלכתי -תיקון - החזר הוצאות עבור נסיעה באמבולנס של חברי הכנסת אבי דיכטר ואורית סטרוק. 

על פי הצעת החוק, קשישים סיעודיים מעל גיל 80 מקבלי הבטחת הכנסה וקצבת סיעוד ברמה 6,  יהיו זכאים להטבה של 50% בהחזר דמי נסיעות כאשר הקשיש פונה לבית החולים באמבולנס של מד"א ולא אושפז. כמו כן,  מבוטחים - מכל הגילאים - שפונו לבית החולים באמבולנס יקבלו החזר מלא של ההוצאה במקרה פטירה בטרם אשפוז, כולל במקרה של העברה מבית חולים לבית חולים אחר.

הזיכוי להחזר יחול גם במקרה של פינוי ממוסדות בהם המפונים שהו  (בית אבות, בתי ספר וכד'

אגף תקציבים באוצר והביטוח הלאומי הביעו בדיון תמיכה בהצעת החוק. נציגת האוצר העריכה בדיון כי העלות התקציבית עפ"י נתוני הביטוח הלאומי מוערכת בכ-6 מיליון ש"ח. 
 
יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן, אמרה בדיון: "זו חקיקה חברתית מהמעלה הראשונה. דבר כה כואב שאנשים שבאמת זקוקים לסיוע במצב סיעודי או משפחות היושבות בשבעה או לאחריה ואז מגיעה דרישת תשלום - טוב שמנענו בחוק את המחדל הזה. כולי תקווה שתושלם החקיקה בקרוב" 

יוזמת המעת החוק, ח"כ אתי חווה עטיה: "הצעת החוק עוסקת בחיים עצמם של הסיעודיים, החזר דמי נסיעות עבור החלשים בחברה ומעוטי יכולת. קיצבת הזיקנה הזעומה שמקבל הקשיש הסיעודי המורכב אינה מספיקה לצרכים השוטפים בחייו. חולים אלו נאלצים להגיע בתדירות גבוהה לבתי חולים ולקבל טיפול מציל חיים ומדובר בהוצאה שמכבידה על הקשישים ובני משפחותיהם.
 עלינו מוטלת החובה לאפשר להם להזדקן בכבוד"

יוזמת הצעת החוק, ח"כ אורית סטרוק: "הצעת החוק תקל מאד על משפחות נפטרים,  שנאלצות רגע אחרי ה"שבעה" להתמודד עם תשלומים וביורוקרטיה. היא תתן כתף תומכת לכאב הנורא של השכול האזרחי. אני מקוה ואעשה כל מאמץ שחקיקתה תושלם בקרוב".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load