• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איך לעשות שינוי קריירה מוצלח באמצע החיים

קרדיט תמונה pixabay

לאחר שנים רבות באותו תחום עיסוק, קל וחומר, באותה העבודה, זה רק טבעי שהחלטה על שינוי קריירה עשויה להיות מעט מאתגרת ומפחידה. יתכן שאתם מודאגים מנושא הפרנסה או חוששים שאולי לא תצליחו בדרך החדשה, והחששות מובנים לחלוטין. אבל במציאות, שינוי קריירה מוצלח באמצע החיים לא כרוך בסיכון כל כך גדול, כאשר הזמן מבשיל ואתם מוכנים.

אז איך עושים שינוי מוצלח באמצע החיים?

רוב השינויים בקריירה לא מתרחשים ביום בהיר אחד, אנשים לא פשוט קמים בבוקר ומחליטים לעזוב את מקום עבודתם. שינוי מוצלח בדרך כלל נבנה עם הזמן. לכן, המעבר לא צריך להיות חד וחלק או לדרוש מכם לבצע קפיצת אמונה. אתם יכולים לעשות סדרה של צעדים מחושבים לקראת מציאת קריירה חדשה.

זכרו שגם אם אתם באמצע החיים, עדיין לא מאוחר מדי לשינויים. אנשים מבצעים שינויים מוצלחים באמצע החיים כל הזמן, ואין סיבה שגם אתם לא תצליחו.

הטיפים הבאים יעשו לכם קצת סדר בדברים.

הבינו למה אתם רוצים שינוי

כדי שהשינוי יהיה מוצלח עליכם להבין מדוע אתם בכלל רוצים שינוי מלכתחילה ולמה הלב שלכם כבר לא נמצא בעבודה הקיימת שלכם. שאלו את עצמכם מה אתם לא אוהבים בקריירה באופן ספציפי, האם את הבוס? האם את העמיתים שלכם? אולי גובה השכר מפריע לכם? את הסיבות הללו למשל ניתן לפתור לאחר מעבר לעבודה חדשה באותו תחום עיסוק.

לעומת זאת, הבעיה יכולה לנבוע מתחום העיסוק עצמו שכבר פחות מדבר אליכם, ואז עדיף לכם למצוא קריירה חדשה לחלוטין.

שאלו את עצמכם - מהי קריירת החלומות שלכם?

באמצע החיים אתם כבר מכירים את עצמכם יותר טוב, סדרי העדיפויות שלכם התשתנו ואף אחד לא מנתב אתכם לקריירה מסוימת. עכשיו זה הזמן שלכם למצוא את הקריירה שתגרום לכם להיות מאושרים ומסופקים באמת.

אז איך נראית קריירת החלומות שלכם? אם לא הייתם צריכים לחשוב על כסף כלל, מה הייתם עושים עם החיים שלכם? כאשר אתם מבינים את רחשי ליבכם יותר טוב, ורואים את הדרך בצורה ברורה, הרבה יותר פשוט לצעוד בה.

עשו את המחקר שלכם

עכשיו, כשאתם מבינים את עצמכם יותר טוב, זה הזמן לצלול לעובי הקורה, ועליכם ללמוד עד כמה שניתן על הקריירה שאתם חושקים בה. במהלך המחקר שלכם בדקו סוגיות כמו כישורים, שכר ושוק. מה שאומר שעליכם לדעת אילו כישורים אתם צריכים כדי להתחיל, מה רמת השכר בתחום זה, אילו משרות יתאימו לקריירת החלומות, האם תצטרכו ללמוד לתואר כדי לעבוד בתחום ועוד.

הקפידו לכתוב את המיומנויות הנחוצות ואת דרישות ההשכלה עבור כל תפקיד בו אתם חושקים. כמו כן נסו לאסוף כמה שיותר עובדות ונתונים שיספרו לכם על הקריירה. חפשו אנשים שעוסקים בתחום ונסו לקבל תובנות שיאפשרו לכם להתחיל.

בדקו מה הכישורים שאתם צריכים

ערכו רשימת מלאי של כל הכישורים והיכולות שלכם. מהן החוזקות והכישורים העיקריים שלכם וכיצד תוכלו ליישם אותם בקריירה החדשה? גם אם אף אחת מהמיומנויות שלכם לא מתאימה לתפקיד החדש, אל תיבהלו. בטוח יש לא מעט מיומנויות שכבר יש לכם שיוכלו לתרום להצלחה כמו מנהיגות, ניהול זמן, תקשורת ופתרון בעיות ועוד.

יכול להיות שתגלו גם שישנם פערים גדולים בין הכישורים שיש לכם לבין הכישורים שאתם צריכים. תמיד זכרו שאתם יכולים להירשם ללימודים, לקחת קורס ולרכוש מיומנויות וכישורים חדשים. 

רוצים ללמוד איך לעשות שינוי קריירה מוצלח? חגי שלו - מאמן לשינוי קריירה ילווה אתכם לכל אורך הדרך, יספק הכוונה מלאה לשינוי קריירה כך שתוכלו לחוש סיפוק ותחושה של משמעות מהקריירה החדשה! תגובות

End of content

No more pages to load