• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ספורטאים עם לקות שכלית השתתפו במרוץ הלפיד בבאר שבע

עשרות ספורטאים עם לקות שכלית של עמותת ספיישל אולימפיקס השתתפו במירוץ הלפיד הפותח את המשחקים הלאומיים של העמותה, שוטרים ותלמידי בתי הספר בעיר הצטרפו למסע

ספיישל אולימפיקס בהשתתפות ספורטאים עם לקות שכלית.

ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל יקיים בפעם הראשונה בארץ משחקים לאומיים, בהם ייקחו חלק למעלה מאלף וארבע מאות ספורטאים עם לקות שכלית, שיתחרו ב- 11 ענפי ספורט. העיר באר שבע לקחה חלק משמעותי בחגיגות הספורטיביות, כשמרוץ הלפיד עבר בעיר ביום שני (19/09), בהשתתפות עשרות רצים, שוטרים ותלמידי העיר.

ראש העיר רוביק דנילוביץ' הזניק את המרוץ ונשא דברים. בטקס הסיום בירכו את המשתתפים ד"ר חפצי זוהר מ"מ וסגנית ראש העיר, מחזיקת תיקי החינוך והרווחה ומנכ"ל ומנהל הספורט של עמותת ספיישל אולימפיקס, ראובן אסטרחן. הטריאתלט הישראלי רון דרמון, שייצג את ישראל באולימפיאדת ריו דה ז'ינירו ליווה את הרצים.

מבאר שבע יעבור הלפיד חמש ערים נוספות, עד שיגיע לפתיחת המשחקים הלאומיים בנתניה בשבוע הבא.

ארגון ספיישל אולימפיקס דוגל בשילוב אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בפעילות ספורט תחרותית, מתוך אמונה, שכל אחד יכול להצליח ולהביא לידי ביטוי את יכולותיו למרות מוגבלותו, ושהשתתפות קבועה בפעילות ספורט ובתחרויות מסייעת הן לבריאותו של הספורטאי והן בהיבטים רחבים מנטאליים וחברתיים.

תגובות

End of content

No more pages to load