• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום ההליכה הבינלאומי בדימונה

כל תלמידי דימונה יצאו ביום שישי בבוקר לצעדה ספורטיבית מאורגנת. הרחיקו ללכת תלמידי בית הספר דקלים, שהגיעו לאגם החדש, ערכו פיקניק ושיחקו בחיק הטבע

כיתה ג' 1 על גדות האגם המרהיב. חינוך להליכה בדימונה (צילום: משה ניר)

כמיליון אנשים בישראל ציינו אתמול (יום שישי 11/11) את יום ההליכה הבינלאומי, בצעידה לאורך חופי הארץ מצפון עד דרום, על מנת להעלות על סדר היום את חשיבות הפעילות הגופנית כאורח חיים בריא.

בעיריית דימונה, בראשותו של בני ביטון, החליטו לנצל את המאורע לחינוך הילדים ובני הנוער ללכת ברגל יום יום במשך חצי שעה לפחות. הלימודים נפתחו בהסברה מדוע טוב ללכת, בטקס מיוחד במגרש הספורט. הליכה עוזרת לשיפור מצב הרוח ושחרור מתחים, הליכה עוזרת לירידה במשקל הגוף, הליכה מורידה את הסיכון למחלות כרוניות רבות, הליכה מעכבת תהליכי הזדקנות המוח והליכה היא אימון בחינם...

תלמידות בריאות ושמחות. חשיבות הפעילות הגופנית (צילום: משה ניר)​​​​​​​

בעוד תלמידי בתי הספר השונים בדימונה, יסודיים ותיכוניים, יצאו להליכה נקודתית קצרה למשך שיעור אחד, תלמידות ותלמידי בית הספר דקלים, מכיתות א' ועד ו', בראשותן של המנהלת שרה לובל וסגניתה תמי בנלולו, הרחיקו ללכת עד לאגם החדש בצפון העיר ובחזרה, כמה קילומטרים טובים.

את הפעילות הובילה המורה לחינוך גופני, מירית טרוזמן, בחימום קצבי בליווי מוזיקה. כיתה כיתה לפי הסדר יצאה עם המחנכת שלה לצעדה בתהלוכה ארוכה ושמחה שאובטחה על ידי המשטרה, בסיוע עובדי עירייה. כשהגיעו לאגם המרהיב ערכו פיקניק בית ספרי על מדשאות הפארק המוריקות, נהנו מצפייה בדגים ובסירונת חשמלית אל חוטית ולאחר מכן התכנסו באמפי פארק המרשים. מנהל מחלקת הספורט של העירייה, אלירן אבו, נשא דברים וכיוון את הילדים לגבעת דשא, שם חיכו להם משחקי נופש רבים. אחרי כשלוש שעות פוריות בחיק הטבע, שבו ילדי דקלים לבית ספרם בשלום.

תגובות

End of content

No more pages to load