• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם הפועל באר שבע צריכה להתחזק בינואר?

חלון ההעברות של חודש ינואר עומד בפתח, כשרוב קבוצות ליגת העל מחפשות אחר שחקנים פוטנציאליים שיחזקו אותם, בהפועל באר שבע לא צריכים להשתולל, הם יכולים להסתמך על מה שכבר יש להם

3 מ4 שחקני הרכש של העונה, צריכים חיזוק? (צילום: בן בודה)

חלון ההעברות של חודש ינואר הוא סוג של גלגל הצלה עבור רוב קבוצות ליגת העל, כאלה שלא מצליחות, וגם אלו המצליחות ורוצות לשפר עמדות, עם 'שפן' חדש שירענן את הקבוצה, יעבה את הסגל וייתן פוש נוסף לקראת החלק המכריע של העונה. זה לא סוד שלמצוא שחקן איכותי באמצע העונה, זו משימה כמעט בלתי אפשרית. שחקנים שמגיעים לקבוצות בחודש ינואר בדרך כלל לא מצליחים להתחבר ולתרום לקבוצה במהלך העונה, והציפייה מהם הופכת לאכזבה תוך מספר מחזורים. 

ועכשיו, רגע לפני שהחלון נפתח, במכבי ת"א ומכבי חיפה, יריבותנו בצמרת, מדברים על חיזוק אפשרי, כמו גם שאר קבוצות התחתית שיעשו הכל כדי להישאר בליגה, אבל האם מוליכות הטבלה צריכה לחפש אחר שחקנים פוטנציאליים? התשובה היא לא, בטח שלא כחיזוק לעונה הנוכחית. 

גאדיר יכול להיות החיזוק של ינואר (צילום: בן בודה)

בהפועל באר שבע בנו בתחילת העונה סגל רחב, עד כמה רחב? עד כדי כך שלא הרגשנו בחסרונם של מוחמד גדיר ואליניב ברדה שנפצעו לתקופות ארוכות, מאור מליקסון, טוני וואקמה, ושחקנים נוספים שנעדרו מפציעות לתקופות משתנות.
ברק בכר הצליח לנווט את הקבוצה ולמצוא פתרונות כשהשתמש בשחקני הרוטציה שהוכיחו שהם ראויים לשחק בהרכב ושיש על מי לסמוך. כמה שזה לא נחמד לומר זאת, אבל הפציעות במקרה של הפועל באר שבע, עשו לה רק טוב.  
חיזוק בינואר? אם לא יוסיף, רק יפגע. הרוטציה שיש כרגע תהפוך לרחבה הרבה יותר, המשמעות של כך היא ששחקני רוטציה יקבלו הרבה פחות דקות והמירמור בקרב שחקנים שלא ישחקו, יהפוך לגדול הרבה יותר, דבר שיפגע באופן ישיר במה שיש בנקודת הזמן הזו. הפועל באר שבע נמצאת כרגע במעמד מצוין מבחינתה, היא מובילה את טבלת ליגת העל ומציגה כדורגל איכותי, כששחקנים רבים כלל לא עומדים לרשותו של ברק בכר. 

מליקסון יחזור מפציעה וירענן את המגרש (צילום: בן בודה)


ובכל זאת, אם נדבר על חיזוק ונביט לעבר חודש ינואר נוכל לראות את החזרה של אליניב ברדה, מוחמד גדיר ומאור מליקסון שיכולים בקלות להפוך לשחקנים המרעננים, כל אחד מהם יכול להפוך לחיזוק של חודש ינואר ולהברקת העונה, כשהם לא צריכים להתחבר לקבוצה מחדש, כשאין להם את זמן ההתאקלמות וכשיש להם את 'הרעל בעיניים', הם יכולים בקלות לעשות זאת. 
מוחמד גדיר שמאז שהגיע למועדון לא ראינו ממנו הרבה, בגלל הפציעות בעיקר, אבל הוא חזר עם יכולת מצוינת מול ספרטה פראג בחוץ ובכיבוש שער מול הפועל אשקלון ואם ימשיך לקבל דקות הוא יכול לחזור לעניינים ולהיות פוטנציאל לחיזוק משמעותי של חודש ינואר.

כמוהו גם הקפטן, אליניב ברדה שהפציעה הפכה אותו לרעב הרבה יותר, מלבד היכולת שלו הוא גם אקס פקטור ותוספת כוח משמעותית שכל קבוצה הייתה חולמת לקבל, כן... גם בגילו, תעשו כבוד!
ומאור מליקסון? היהלום תמיד משדרג ומוסיף תבלינים למשחק הקבוצתי, גם הוא יחזור בדיוק לתקופה המתאימה, עם רעב גדול. תוסיפו לכל אלה את שחקני הרוטציה שמקבלים כרגע את הדקות שלהם, וקיבלתם שחקנים רעבים ברמה של לקוח שמחכה רבע שעה שיוציאו לו מנת שווארמה.

לסיכום, הפועל באר שבע צריכה להמשיך בדרך שלה, ברק בכר יכול לסמוך על השחקנים שיש לו בסגל, ולקבל בברכה את אלה שיחזרו מהפציעות, הם אלה שיהפכו לשחקני החיזוק הכי טובים שאפשר היה לבקש.

תגובות

End of content

No more pages to load