• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לאנדרו סימיוני בראיון: "זה חלום בשבילי לחזור לבאר שבע"

לאנדרו סימיוני היה מהשחקנים האהובים ביותר בהפועל באר שבע. למעלה משבע שנים עברו מאז שעזב את המועדון. יכול להיות שחלום אחד שלו יתגשם בזכות האוהדים; לאנדרו בחר לענות על ראיון מוקדם בסרטון מהלב

רוצה לראות את אצטדיון טרנר מלא. (צילום: רוני לבנה)

אוהדי הפועל באר שבע הפכו את המועדון לבית חם ומחבק עבור כל מי שהגיע לתרום לקבוצה, אחד מהאנשים שזכו לאהבה הכי גדולה שניתן לקבל הוא לאנדרו סימיוני.

החלוץ הברזילאי הגיע לישראל בשנת 2007 ולאחר שלא התאקלם בסכנין החליט להמשיך את דרכו בבאר שבע. בעונה הראשונה שלו ושל אלונה ברקת כבעלים כבש 12 שערי ליגה ועוד 3 בגביע הטוטו. בעונה השנייה, שהייתה עונת העלייה של הקבוצה לליגת העל כבש 3 שערי ליגה ועוד 3 בגביע הטוטו, שם המשיכה הקבוצה עד לזכייה בתואר.

היה שותף לזכייה בגביע הטוטו (מתוך עמוד הפייסבוק)

סימיוני, שהיה ידוע בסאלטות המטורפות שלו בחגיגות של שערים, הפך במהרה לאהוב האוהדים ולשחקן שמככב גם מחוץ למגרש. 

לאחר שעזב את הפועל באר שבע, הוא שב לברזיל, עבר תאונה קשה ונלחם על חייו. סימיוני נשאר אוהד שרוף של הפועל באר שבע ועקב מרחוק, מביתו שבברזיל, אחרי מה שקרה בהפועל באר שבע.

"אחרי שעזבתי את באר שבע היה לי כאב גדול בקרסול, עזבתי לברזיל לעשות ניתוח בקרסול והמתנתי עד להחלמה. במהלך הזמן, חבר טוב שלי, זוהר חוגג הציע לי לחזור לישראל, לשחק במכבי בת ים. הסכמתי ולמען האמת זו לא הייתה עונה טובה שלי, בעקבות הכאבים בקרסול. בסוף העונה חזרתי לברזיל והייתה לי תוכנית לשחק בהרבה מועדונים, לחזור להבקיע שערים ואז לקבל הזדמנות נוספת בהפועל באר שבע - הבית שלי. נאלצתי לשחק בקבוצה קטנה עם משכורת נמוכה אבל כבר הייתי בן 35 והיו לי ילדים, והיו קשיים בנסיעות ובמרחק ולכן החלטתי לפרוש".

לאחר שפרש ממשחק פעיל, וחזר למולדתו בברזיל, סימיוני חווה טראומה שהשפיעה על חייו:
"הייתה לי תאונה קשה בהתנגשות עם אוטובוס,  תאונה ששינתה את חיי. הייתי 5 ימים בקומה, שברתי חלקים בגוף שלי ובעמוד השדרה, הייתי בטראומה ואת האמת עד עכשיו אני לא מבין איך אני חי", אומר לנו סימיוני.

בימים האחרונים יש ניסיון להשיג את הכסף הדרוש בכדי להגשים לסימיוני את החלום, בפרויקט משותף של וסרמיליה ורדיו דרום. ובמידת הצורך הפרויקט יועבר גם לעזרת האוהדים שיוכלו בעצמם להעניק לסימיוני את המתנה הכי מתוקה שיכול היה לבקש.

"אני כל הזמן עוקב אחרי באר שבע, כי אני חושב שהזמן הכי טוב בקריירה שלי היה בהפועל באר שבע, פגשתי חברים שהיו לי ממש כמו אחים, הרגשתי בבית. אבל אף פעם אין לדעת מה יקרה והחיים מכתיבים את הדברים, לכן אני בברזיל מנסה לשקם את החיים שלי ולפרנס את משפחתי."

כשקיבל את החום והאהבה מהאוהדים שעדיין זוכרים אותו הוא התרגש במיוחד:"עכשיו נותנים לי הזדמנות לראות את האצטדיון החדש, את האוהדים. זה חלום בשבילי לראות את כל הקהל שוב את האצטדיון מלא, לראות חברים". 

סימיוני המשיך: "אני ממש רוצה לחזור לישראל ולהיות אתכם ביחד. אם נצליח לארגן את זה ואני בסוף יגיע לבאר שבע זה משהו שאני אף פעם לא אשכח. מקווה לראות אתכם בהמשך".
עדכונים נוספים בקרוב.


הסרטון המלא שעונה על השאלות של בן בודה:


תגובות

End of content

No more pages to load