• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ערב של ניצחון והיסטוריה באיצטדיון 'טרנר'

מהתפאורה המדהימה ביציעים ועד למעמד המרגש שאליו הגיעה הפועל באר שבע בקמפיין האירופי שלה, מברדה ועד תורג'מן. בן בודה מסכם ערב בלתי נשכח

צילומים: בן בודה

16.02.17. תזכרו את התאריך, היום שבו הפועל באר שבע ניצחה, כשהקהל עושה היסטוריה ביציעים, והקבוצה רושמת הופעה היסטורית בשלב 32 הגדולות של הליגה האירופית, ניצחון של מועדון שעושה את המעבר לבמה הגדולה ולא שוכח מאיפה הוא בא.

הניצחון הראשון של הערב – התפאורה

אי אפשר לסכם את המשחק מול בשיקטאש מבלי לפתוח במחמאות לארגון האולטרסאות' שאחראי להיסטוריה, בפעם הראשונה בישראל תפאורה מושלמת מונפת עם מנואלה שעלתה עשרות אלפי שקלים. בפעם הראשונה בישראל, מכל המקומות זה קורה בבאר שבע, באיצטדיון 'טרנר', במשחק אירופי לעיניי עשרות מיליוני צופים מכל רחבי היבשת. רגע לפני שריקת הפתיחה המופע ביציע הדרומי החל בדגל פריסה ובו ים סוף שנחצה לשניים כשבאופק איצטדיון טרנר, ואז זה קורה המנועים מתחילים לעבוד, ה-X פקטור של הערב הזה מתחיל להיחשף,  ובום... משה רבנו שנתן שפיץ לאברהם אבינו מתגלה, יוצר תמונה מושלמת ונכנס להיסטוריה כראשון שמונף במנואלה ב'טרנר'. אחרי 40 שנות יובש במדבר, הפועל באר שבע נמצאת במקום שאף אחד לא חלם עליו, ברגע הכי גדול של מועדון הפועל באר שבע, האוהדים נתנו הצגה שצימררה את כל יושבי 'טרנר' והצופים מכל רחבי הארץ, פשוט גאווה באדום.

התפאורה של האולטרסאות'

הניצחון השני של הערב – הגישה של השחקנים

"לא הכישרון שלך אלא הגישה שלך תקבע כמה רחוק תגיע", המשפט הזה מסכם את מה שהפועל באר שבע עשתה בקמפיין האירופי שלה עד כה. למרות נחיתות בהתמודדות מול קבוצות טובות ממנה כמו סלטיק, אינטר, סאות'המפטון וכו', הפועל ב"ש הצליחה לנצח בזכות הגישה שלה, לוחמת, נאבקת, לא מתפשרת ובטח שלא מתבטלת מול קבוצות טובות ממנה, וזה גם מה שראינו אתמול. למרות השער העצמי שהקבוצה של ברק בכר ספגה, השחקנים לא נשברו והשיגו את שער השיווין מוקדם מאוד וירדו למחצית בתוצאה מאוזנת. השחקנים הציגו יכולת טובה גם במחצית השנייה, אבל ספיגת שערים רכים קבעו 3:1 לטורקים, כשהתוצאה היא אולי פיספוס, כי לאור האירועים והמצבים הקורצים של ברדה וגאדיר, באר שבע בהחלט יכלה לצאת מהתמודדות הזו כשהיא משיגה קצת יותר.

הניצחון השלישי של הערב – סתימת פיות לפרשנים

כשהרכב הקבוצה פורסם ואולי קצת לפני, כשתמונת הפצועים התבהרה, נשמעו קולות על כך שהאגף של בן תורג'מן יהיה מסוכן, לא הרבה האמינו שהוא יוכל להתמודד עם הטורקים, בפועל בן נתן את אחד מהמשחקים הגדולים שלו, היה מצויין הגנתית והתקפית ולא נפל מאף שחקן אחר שלבש את המדים האדומים, ואפילו בלט. בן הוכיח שאפשר לסמוך עליו גם במעמדים הגדולים, ועשה את זה במקום הכי טוב, על כר הדשא.

אליניב ברדה חוזר לעניינים

ואיך אפשר בלי מילה על הקפטן? אליניב ברדה נמצא במקום הנכון, בזמן הנכון. האם אתם זוכרים את הכתבות שרמזו על פרישה? יש גם קומץ קטן שטען שברדה גמר את הסוס, אבל אמש הוא רכב על הסוס והיה מהבולטים בקבוצה, נלחם, בישל מצבים והגיע לאיומים מסוכנים על השער של בשיקטאש, והדובדבן זה הגול שהוא כבש. אמנם הפועל באר שבע לא ניצחה את המשחק, אבל ברדה ראוי להערכה על התקופה האחרונה שלו שהחלה בצמד מול אשקלון ונמשכה גם אתמול. עמה.

לסיכום החלק השלישי זוהי פנייה לאוהדים, תפסיקו לפרשן ותנו לפרשנים לעשות את העבודה, ולטעות. אתם תתעסקו בעידוד, וזה מה שיביא להצלחות. תתחילו מאליניב ברדה ובן תורג'מן.

הניצחון הרביעי – ניצחון של מועדון

הפועל באר שבע בעידן ברק בכר שוברת כל שיא אפשרי. הקמפיין האירופאי של הקבוצה העונה, ייזכר שנים קדימה וייכנס להיסטוריה באגף של הרגעים הגדולים. בעוד כמה שנים, כשידברו על קמפיינים מוצלחים באירופה ועל קבוצות שהביאו כבוד למדינה, באותה נשימה יזכירו גם את הפועל באר שבע. זו שניצחה את אינטר פעמיים, גברה על סאות'המפטון וסלטיק והדיחה את אולימפיאקוס, ובעיקר על הפועל באר שבע שהגיעה למעמד 32 הגדולות של אירופה, שאוהדיה נתנו הצגה באיצטדיונה הביתי, ושחקניה לא נפלו מהיריבה המעוטרת מטורקיה.

ניצחון של מועדון


לסיכום, ניצחנו. הקבוצה ניצחה, האוהדים ניצחו והמועדון ניצח בענק. כלום לא מובן, וכל דבר שקרה מהעפלה לשלב הבתים, ויקרה מכאן והלאה זה בונוס. ועכשיו, הפנים לדבר האמיתי, יום ראשון, הפועל חיפה ב'סמי עופר', בואו לנצח.

תגובות

End of content

No more pages to load