• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יש נבחרת הוקי קרח לבאר שבע!

הקבוצה מהמדבר אפילו מנצחת על הקרח בליגה הלאומית בהיכל פארק פרס בחולון. במחזור האחרון גברה באר שבע 3-7 על נס ציונה. אז מה אם הם מתאמנים רק פעם בשבוע ונוסעים למשחקים ברכבים פרטיים...

נבחרת באר שבע בהוקי קרח בהיכל בחולון. מבוססת על שחקני הוקי רולר (צילום: צלם הקבוצה, שאול צוקוטה)

הידעתם? יש לדרום נבחרת הוקי קרח והיא מבאר שבע, בירת הנגב, ארץ המדבר, אשר משחקת בליגה הלאומית, הליגה השנייה והאחרונה בישראל.

נכון שאין בבאר שבע, בנגב בכלל ובכל הדרום משטח קרח, אז את האימונים עושים חברי הנבחרת, הבוגרים והצעירים, בהיכל הקרח בחולון. פעם בשבוע הם נוסעים להתאמן ובדרך כלל, זה בשעות הלילה המאוד מאוחרות. הם מתאמנים רק אחת לשבוע, שיחסית לנבחרות אחרות זה מעט. אין הסעות לאימונים והשחקנים מגיעים ברכבם הפרטי.

העונה הסתיימה לקראת סוף החודש, בשבת ה-27 במאי, ונבחרת באר שבע הביאה כבוד גדול בניצחון 3-7 על נבחרת נס ציונה 2.

באר שבע (בכחול) במשחק מול נס ציונה 2. הביאה כבוד (צילום: צלם הקבוצה, שאול צוקוטה)​​​​​​​

בליגה הלאומית יש 8 קבוצות וכל המשחקים מתקיימים בחולון, כאשר כל קבוצה משחקת פעם אחת מול כל קבוצה. בסיום הסיבוב שתי הראשונות עולות לגמר על העלייה לליגת העל.

מרבית הקבוצות המשחקות בלאומית מתבססות על שחקני הוקי רולר ולכן הוסכם שבליגה הלאומית נערכים המשחקים ללא תיקולי גוף. כיוון שהזירה בפארק פרס בחולון קטנה מהגודל התקני, המשחקים נערכים בהרכב מצומצם של שוער וארבעה שחקני שדה בלבד על הקרח.

בליגת העל זה סיפור אחר, בכל קבוצה שוער וחמישה מחליקים והמשחקים נערכים ב"מרכז קנדה" במטולה הרחוקה, בירת ההוקי קרח של ישראל.

הוקי קרח הוא ענף ספורט קבוצתי קצבי ומהיר, שנוסד בקנדה הקרה, אותו משחקים תוך כדי החלקה על קרח ובאמצעות מקלות ייעודיים בעלי להב מעוקל, המשמשים על מנת לחבוט דיסקית עשויה גומי אל תוך שער הקבוצה היריבה, כדי להבקיע אותו. הקבוצה שהבקיעה יותר שערים מיריבתה היא המנצחת במשחק שהוא בן שלושה שלישים, 20 דקות כל אחד.

תגובות

End of content

No more pages to load