• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המאבק על ליגת האלופות: ניצחון ביתי לא מספק, 1-2 לב''ש על מאריבור

טעות קשה בהגנת באר שבע והסלובנים עלו ליתרון חוץ בדקה העשירית. רק דקה חלפה ובאר שבע איזנה מוולה מדהים של טוני וואקמה! פנדל שבעט שיר צדק בסיום המחצית העניק יתרון אדום, לאחר שמאור מליקסון הוכשל ברחבה

שיר צדק בועט את הפנדל. כן, הוא, כבש! (צילום: בן בודה)

ניצחון ביתי  1-2 להפועל באר שבע על מאריבור אלופת סלובניה, יתרון קטן ולא מספק לקראת משחק הגומלין בחו"ל ביום שלישי הקרוב. באר שבע הייתה טובה יותר, הייתה ראויה לכבוש שער שלישי ולא עשתה זאת, והמאמן ברק בכר גירד את ראשו באכזבה. שער הבית שספג השוער גיא חיימוב עלול להיות משמעותי, שכן למאריבור יספיק ניצחון 0-1 קטן, כדי להעפיל מהפליי אוף לליגת האלופות.

אווירה חגיגית וססגונית הייתה באיצטדיון טרנר הערב. הקהל האדום היה נרגש ורועש במיוחד עוד דקות ארוכות לפני פתיחת המשחק החשוב והמסקרן, במשחק הפליי אוף הראשון על העלייה לליגת האלופות האירופית.

מאמן הקבוצה ברק בכר לא לקח סיכונים והעלה הרכב שמרני, עם שלושה קשרים במרכז המגרש ושלושה שחקני התקפה,  כשהחלוץ הצ'כי תומאש פקהארט נותר על ספסל המחליפים. מוחמד גאדיר הועדף על פניו.

הנה ההרכב המלא וציונים של ברנז'ה: גיא חיימוב 6; בן ביטון 7, שיר צדק 7, לואיי טאהא 8, מיהאלי קורהוט 7; ג'ון הוגו 7, מהראן ראדי - נפצע 7.5 (איסאק קוואנקה-84), דן איינדבינדר 7; מאור מליקסון 7.5, מוחמד גאדיר 6.5 (תומאש פקהארט-65), טוני וואקמה 8.5.

על ספסל המחליפים: דודו גורש; דור אלו, מתן אוחיון; ולדימיר (וובה) בראון; אליניב ברדה.

לא בסגל: גל נבון; מיגל ויטור, אורן ביטון (פצועים), חאתם עבדאל חמיד (רק הצטרף); מיכאל אוחנה (מורחק), ניב זריהן, בן שהר (פצועים), אמיר ח'לאילה (מקצועית).

שפט מעולה: יונאס אריקסון (שבדיה).

איצטדיון טוטו-טרנר קושט ע"י אופ"א במיוחד, כיאה למעמד הרם. במרכז המגרש הונח הסמל של ליגת האלופות וילדי הפועל באר שבע הרימו והזיזו אותו, על רקע המנגינה הנהדרת של ליגת האלופות, כשכל הקהל קם על רגליו עם פלקטים כחולים וכסופים זוהרים שהראו את הכתובת "מאמינים" באנגלית. ביציע הדרומי העלו דגל פריסה ענק עם סמל ליגת האלופות. המנגינה הרעידה את האיצטדיון וריגשה מאוד את הקהל, שהגיב בהתאם. היציעים באיצטדיון מלאים, למעט שער 10 הצפוני, שבו כ-50 אוהדים סלובנים. בסך הכל, כ-16 אלף צופים.

הפועל באר שבע, מאריבור וסמל ליגת האלופות בטרנר. המטרה - לעלות מהפליי אוף​​​​​​​

שריקת הפתיחה והסלובנים עם הכדור המפורסם של ליגת האלופות והקהל האדיר של באר שבע הגיב בשריקות בוז מחרישות אוזניים. באר שבע שבה לתלבושת המסורתית שלה, האדומה-לבנה, תקפה לכיוון השער הדרומי מול הסגולים מסלובניה.

כבר בדקה השלישית, קרן ראשונה במשחק, לזכות באר שבע, אותה סחט מוחמד גאדיר.

דקה עשירית, 0-1 למאריבור. כדור עומק די סתמי נשלח לעבר חלק המגרש של באר שבע, צמד הבלמים שיר צדק ולואיי טאהא התנגשו האחד בשני ואיפשרו לחלוץ המרכזי של מאריבור, מארקוס טאברס, לחטוף את הכדור ולדהור באין מפריע לרחבה, שם הקל עליו את המלאכה השוער גיא חיימוב שסתם יצא הרחק משערו (שוב!) ואיפשר לחלוץ האורח לגלגל פנימה לרשת החשופה.

דקה 11, 1-1. לא חלפה אלא דקה אחת ובאר שבע הישוותה בשער אדיר ונדיר של טוני וואקמה בבעיטת וולה מרשימה משמאל לימין, לבין חיבורי הקורות, גול מדהים!

מעודדת מהשיוויון ובדחיפת הקהל הנלהב, באר שבע המשיכה במתקפה. בדקה ה-18 דן איינדבינדר הכניס כדור עומק לכיוונו של מוחמד גאדיר, שנעצר ע"י השוער בזינוק אמיץ לרגליו בתוך הרחבה. הקהל דרש פנדל, אבל לא היה ולא נברא.

בדקה ה-30 מיהאלי קורהוט חדר לרחבה של מאריבור וחיפש בכדור רוחב את מוחמד גאדיר, אך השוער זינק שטוח וקטע את המהלך המסוכן.

בלימה נהדרת של לואיי טאהא בהגנה ופאס ארוך שלו על קו האורך הימני, מדוד למוחמד גאדיר, כמעט והניב שער לבאר שבע בדקה ה-34. גאדיר עבר את המגן, אך במקום להוציא קטנה לרוחב לאיינבינדר, שבא במרוצה מאחור, בעט חזק ולא מדוייק לצד השני.

בדקה ה-39 חיימוב בפעולה חיובית ראשונה, בהדיפת בעיטה חזקה מרחוק, תוך כדי זינוק.

טוני וואקמה, בדקה ה-42, עשה מה שהוא רוצה מול המגן הימני, היתל בו פעם אחר פעם, עד שירה בעיטה לשער מ-18 מטר, תוך כדי חצי סיבוב, השוער השמיט את הכדור וההגנה הסגולה הרחיקה.

טוני וואקמה מהתל במריבור. במלוא הדרו (צילום: בן בודה)​​​​​​​

דקה ראשונה של תוספת הזמן במחצית הראשונה, פנדל לבאר שבע. דאבל פאס נהדר בין וואקמה למליקסון, שנדחף ברחבה. השופט השבדי היסס, אך כנראה קיבל איתות משופט הרחבה והורה על הנקודה הלבנה, תוך שהניף כרטיס צהוב למגן האורח.

דקה 45/2, 1-2 לבאר שבע. שיר צדק, כן הבלם הזה, ניגש לבעוט את הפנדל, הקהל נתן לן גיבוי רציני והוא לא התבלבל, בעט ברגל שמאל שמאלה לרשת הגבוהה, איזה סיום למחצית הראשונה!

באר שבע לא הסתפקה ביתרון 1-2. שתי דקות בתוך המחצית השנייה שלח מהראן ראדי בעיטה חזקה מאוד לשער מכ-25 מטרים, שהשוער הדף בזינוק, על רקע שאגה אדירה של הקהל.

עוד שתי דקות חלפו ואותו שוער, יאסמין האנדנוביץ', עצר כדור ממש על הקו, לאחר דחיקה מקרוב של מאור מליקסון.

לבאר שבע היה מומנטום להבקיע שער שלישי, אבל הכתובת במרכז ההתקפה, מוחמד גאדיר, הירבה לאבד כדורים, עד שלברק בכר נמאס והוא החליף את גאדיר בחלוץ הצ'כי התמיר, תומאש פקהארט, בדקה ה-65.

פקהארט הופעל לראשונה בדקה ה-72, כשראדי הרים לו כדור גבוה לראש והוא נגח לשער, אך חלש והשוער קלט.

בדקה ה-78 וואקמה מצא את הראש של פקהארט, ששוב נגח למסגרת, לידיים של השוער.

בדקה ה-80 מליקסון שוב נפל ברחבה, אך הפעם ספג כרטיס צהוב על התחזות.

בדקה ה-82 כל האיצטדיון הריע לאיסאק קוואנקה, שנקרא ע"י ברק בכר להחליף את מהראן ראדי, שנפל על גבו ונפצע. בלי כוונה, החילוף הזה, שינה את סגנון המשחק של באר שבע להתקפי יותר. 

בדקה ה-89 מליקסון הוביל מהלך שהגיע לוואקמה מול שוער, אך בעיטתו לא הייתה חזקה מספיק והשוער הציל. "רק" 1-2 בסיום.

תגובות

End of content

No more pages to load