• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתפתח ומשתפר: לואי טאהא משתלט על החלק האחורי של הפועל ב"ש

הבלם שקיבל את ההזדמנות בהרכב בעקבות היעדרותם של צדק ו-ויטור, מוכיח שהוא אחד מהבלמים הטובים בישראל

לואי טאהא, צילום: בן בודה.

מה לא עבר על הפועל באר שבע העונה? פציעות של שחקנים, אירועים ופרשות משונות שגרמו להיעדרותם של שחקני מפתח, ולמרות הכל הפועל באר שבע מצליחה לשמור על מקומה, וניצבת במקום הראשון בליגת העל. זהו הישג חסר תקדים, לנוכח האירועים והעובדה שמדובר בקבוצה כמעט חדשה לגמרי, ביחס לשחקנים שפתחו במשחקים הראשונים של הקבוצה העונה. 

אם היו אומרים לכם בתחילת העונה שהפועל באר שבע תצטרך להסתדר ללא שיר צדק ומיגל ויטור במרכז ההגנה, סביר להניח שלא ממש הייתם נותנים סיכוי גבוה להצלחתה וכמובן שלא רבים היו חותמים על כך שהקבוצה תתייצב במקום הראשון, שלושה משחקים לפני תחילת הפלייאוף העליון. 

הנה זה קרה, בזכות יכולת טובה של מתן אוחיון שנכנס למשבצת שאליה חאתם עבד אלחמיד צריך היה להיכנס, אלחמיד שנרכש מאשדוד בדיוק בכדי למלא את החסר לא ממש הרשים במשחקיו הראשונים, והיה זה מתן אוחיון שהשתלט על מקומו ותרם להתייצבות של החלק האחורי, עד ששחקן הרכש האשדודי נכנס לעניינים.

יחד עם היכולת הטובה של אוחיון, בכדי להצליח ללא שיר צדק ומיגל ויטור בעמדות הבלם, צריך משהו מיוחד, או מישהו שיציג יכולת מיוחדת שמשתווה לרמה של השניים, ומי שעשה זאת הוא לואי טאהא. טאהא מוביל את חוליית ההגנה של הפועל באר שבע, והפך לבעל הבית בחלק האחורי של הקבוצה. 

בתחילת העונה הוא היה בלם שלישי ברוטציה, שמחכה להזדמנות שלו על הספסל, אבל האירועים שעברו על הקבוצה הובילו לכך שהוא הפך לבלם מס' אחד של הקבוצה היום.

מבחינת היכולת שהוא מציג, והיציבות שלו לאורך זמן, אפשר לומר שאחד מהבלמים הטובים בישראל הסתתר לו על הספסל של הפועל באר שבע ומתגלה העונה בגדול. לואי טאהא משתפר, משתבח ומתפתח ממשחק למשחק שדקות המשחק שהוא מקבל רק עושות לו טוב. הנטייה הראשונית בכדורגל הישראלי ובכלל, היא לפרגן לשחקני התקפה שכובשים שערים מכריעים או לשחקני קישור יצירתיים שמשתתפים במהלכים צבעוניים ומעניינים במשחק, אבל צריך לשים דגש גם על מי שעושה את העבודה בחלקים אחרים על המגרש, ולא לקחת את העבודה הזו כמובנת מאליה. 

עצם העובדה שכמעט ולא מרגישים בחסרונם של שיר צדק ומיגל ויטור מוכיחה עד כמה העונה של לואי טאהא מוצלחת. 

לואי לקח את ההזדמנות בשתי הרגליים, והכאב ראש של ברק בכר רק יילך ויחריף כשויטור וצדק יחזרו, כי נכון לכתיבת שורות אלה, טאהא קיבע את מעמדו כעוגן המרכזי של הקבוצה מאחור והוא מתכוון להישאר כזה. תגובות

End of content

No more pages to load