• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליגה היא לא גביע: לבאר שבע יתרון ברור על קריית שמונה

מאז שברק בכר עבר לבאר שבע קריית שמונה לא ניצחה אותה בליגה. השחקנים הבכירים של באר שבע יעלו הפעם בהרכב, לקריית שמונה אין על מה לשחק וניצחון יחזיר את אלופת המדינה לפיסגת הטבלה לבדה

ג'ורדי קרוייף וברק בכר. הזדמנות לברוח לו (צילום: בן בודה)

ארבעה ימים אחרי ההדחה הכואבת ממפעל גביע המדינה היוקרתי, הפועל באר שבע תחזור ל"זירת הפשע" בקריית שמונה, הפעם למשחק ליגה בגישה שונה, עם שחקנים בכירים בהרכב הפותח ולא על ספסל המחליפים.

הקשרים היצירתיים והיעילים מאור מליקסון וחנן ממן יעלו על הדשא מההתחלה וכך גם הבלם הפורטוגלי האיכותי מיגל ויטור, אחרי העדרות של חודשיים בגין פציעה.

לעומתם, שחקן ההתקפה הניגרי, טוני וואקמה, שסובל מדלקת כרונית בכף רגלו, יזכה למנוחה מוחלטת. גם הקשר דן איינבינדר ייעדר, בשל צבירת חמישה כרטיסים צהובים. לא יהיה בסגל גם המגן הימני, בן ביטון, שהושעה ע"י המאמן ברק בכר, כי יצא לבלות בפורים אחרי ההפסד בגביע. דור אלו ישחק במקומו. גיא חיימוב יחזור לשער, על חשבונו של דודו גורש שעמד בגביע והיה טוב.

אחרי התיקו אפס של מכבי תל אביב ומאמנה ג'ורדי קרוייף אתמול באשדוד, כשדן ביטון ו-וובה בראון מבאר שבע התאמצו בשורות אשדוד לגזול שתי נקודות מהצהובים, אלופת המדינה חייבת לנצח בקריית שמונה (המשחק יתחיל בשעה 20:00) כדי להיות במקום הראשון בטבלה לבדה בתום המחזור ה-25 והלפני אחרון בליגה הסדירה, לפני הפליי אוף. זאת, בלי קשר למשחקה של השלישית בדירוג, בית"ר ירושלים, ששעה אחר כך תארח בטדי את הפועל עכו, האחרונה בטבלה.

אם מנטרלים את המפגשים ההיסטוריים בין שתי הקבוצות בגביע המדינה, כשחמש פעמים קריית שמונה הדיחה את באר שבע מהמפעל ברבות השנים (!), הרי שבליגה יש לדרומיים יתרון ברור.

כל חמשת משחקי הליגה האחרונים ביניהן היו בסימן ניצחונות של הפועל באר שבע, כולל העונה, 1-3 בטרנר לפני שלושה חודשים, ב-3/12/2017. הפעם האחרונה שקריית שמונה גברה על באר שבע בליגה הייתה לפני כמעט שלוש שנים, ב-24/5/2015, 1-3 בצפון משלושער של רועי קהת.

בניצחון הליגה האחרון של קריית שמונה על באר שבע אימן את הקרייה ברק בכר. בשער הקבוצה הצפונית ניצב אז גיא חיימוב ובמרכז ההגנה שיר צדק. כיום, כידוע, שלושתם בצד של באר שבע, אם כי צדק עדיין מושעה בשל שתיית חומר אסור. מאז המעבר של בכר, באר שבע מושלמת מול קריית שמונה בליגה, אך כלל לא בגביע...

בסך הכל, זה יהיה משחק הליגה ה-20 בין באר שבע לקריית שמונה. באר שבע מובילה 6-8 בניצחונות. חמישה עימותים הסתיימו בתיקו. גם המשחק שלפנינו נוטה לכיוון באר שבע – לקריית שמונה שבמקום השמיני בלבד, ללא שום סיכוי להיות בפליי אוף העליון, אין למעשה בשביל מה לשחק...

ישפוט: לירן ליאני. הקוונים יהיו: דודו ביטון ותום עדי. השופט הרביעי: אוהד אסולין.

תגובות

End of content

No more pages to load