• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא לספוג או להבקיע: כיצד נעלה לפליי אוף הליגה האירופית?

הדילמה של מאמן הפועל באר שבע, ברק בכר, תיפתר ככל הנראה רק תוך כדי משחק הבית הלילה מול נורושפינג השבדית. בינתיים, הוא דווקא בונה על האוהדים: "הקהל הביתי שלנו, הוא היתרון שלנו"

ברק בכר באימון גשום בשבדיה בשבוע שעבר. חושש מהם גם בבית? (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)

0-0 הלילה בטרנר מול נורשופינג השבדית יעלה את הפועל באר שבע לפליי אוף, מול פיינורד בהולנד (ככל הנראה) בשבוע הבא, שלב אחד לפני הבתים של הליגה האירופית בכדורגל. זאת, לאחר 1-1 במשחק הראשון בשבוע שעבר בשבדיה.

השאלה הגדולה היא, האם מאמן באר שבע, ברק בכר, יסתפק בתיקו ללא שערים או שיחפש ניצחון? תשובה ברורה, אין. המענה של בכר, אתמול במסיבת עיתונאים, מתעתע. הנה דבריו, מילה במילה: "תלוי איך שיתפתח המשחק. כמובן, שפה בבית, נרצה לנצח את המשחק, אבל נראה איך שיתפתח המשחק"... הבנתם? מי שהבין שיתקשר אלינו ויזכה בפרס...

מה שבטוח, שבכר ימשיך באותה שיטה ובאותו סגנון שהיו במשחק החוץ בשבדיה – 3-3-4 עם שלושה "גרזנים" בקישור. שינוי אחד שצפוי הוא זהות חלוץ השפיץ – ככל הנראה בן שהר, במקום חוסה אנחל קאריליו וזה עשוי להיות משמעותי.

מלבד שהר, בכר בונה על האוהדים, למרות שהאיצטדיון לא צפוי להיות מלא, רחוק מכך. "אין לי ספק, שתהיה אווירה מדהימה, גם אם יהיו 12 או 13 אלף. הקהל הביתי שלנו, הוא היתרון שלנו".

בכר מעצים את חשיבות האוהדים ומקטין את היכולת של שחקניו/קבוצתו, כששוב דיקלם: "אנחנו משחקים מול קבוצה חזקה מאוד, שנמצאת בכושר טוב בשיא הליגה שלה, שלא הפסידה שבעה משחקים. כולם מבינים את החשיבות של המשחק וצריכים לעבוד קשה, כדי להשלים את המשימה".

"לעבוד קשה", הכוונה בין היתר לבלם הבאר-שבעי הצעיר, עמית ביטון, ששוב יפתח בהרכב ויחליף את הפורטוגלי הפציע. "מיגל ויטור טרם החלים לחלוטין מזעזוע המוח (ממשחק בקזחסטאן לפני שבועיים) ולכן הוחלט על ידי הצוות הרפואי על מנוחה של כשבוע נוסף", נמסר רשמית מהמועדון. על ביטון, אמר בכר: "אני שמח שהוא מוכיח את עצמו, שחקן בית מאוד מוכשר. כמובן שיש לו מה לשפר, אבל אנחנו בונים עליו לשנים הבאות".

מלבד מיגל ויטור, ימשיכו להעדר בגלל פציעות שלושה קשרים – הקפטן הראשון מאור מליקסון, חנן ממן ותומר יוספי. שחקנים התקפיים שכן יהיו בסגל, על ספסל המחליפים ויהיו בעמדת כוננות: ג'ימי מארין, ניב זריהן ואולי גל לוי.

המשחק יחל בשעה 20:30 ויועבר בשידור ישיר בטלוויזיה, בערוץ בתשלום, זול בהרבה מכל מחיר כרטיס באיצטדיון. זאת, לרבים וטובים, חלקם בעלי מנויים, שלא מתכוונים לרכוש כרטיס במחיר גבוה. העיקר, שהמועדון ירוויח חצי מיליון יורו במקרה של עליית שלב, בנוסף ל-280 אלף יורו מהשלב הקודם.

תגובות

End of content

No more pages to load